Zvezda Dallas Mavericksa Luka Dončić vodi Slovenijo do še ene zmage – NBC 5 Dallas Fort Worth

Roy Hashimura je naredil vse, kar je lahko. Najboljši igralec Japonske, ki je blokiral strele, zadel težke skoke in dosegel velike minute, preprosto ni nič blokiral v upanju, da bo svoji državi prinesel prvo olimpijsko zmago v moški košarki po 45 letih.

Težava je bila v tem, da je imela druga stran Luko Dončića.

Zvezda Dallas Mavericksa Še ena odlična predstava Zoran Dragić je s 25 točkami, sedmimi skoki in sedmimi asistencami v 26 minutah dosegel 24 točk, Slovenija pa je na olimpijskem prvencu z zmago nad Japonsko na olimpijskih igrah v Tokiu s 116: 81 ostala neporažena.

“Ni samo Luca,” je dejal Hatchimura. “Imajo veliko igralcev, ki lahko tečejo … So odlična ekipa. Premagali so nas.”

Vlatko Kankar je 16 dodal Sloveniji, ki je na dveh tekmah v Saitami zmagala s skupno 53 točkami. Slovenija je premagala Japonsko s 54:33 in dosegla 27 podaj proti 15 Japoncem.

“Za nas je bila to odlična tekma,” je dejal selektor Slovenije Aleksandar Ciculič. “Mislim, da smo pokazali svojo moč. Igrali smo res skupaj kot ekipa. Za 27 podaj in 54 skokov to nekaj pove o tej ekipi in nanje sem zelo ponosen.”

Hashimura je končal s 34 točkami in sedmimi skoki. Yuta Watanabe je za Japonsko dodal 17.

“Čestitam Sloveniji,” je dejal japonski selektor Julio Lamas. “Igrali so bolje od nas, vse tekme … So zelo dobra ekipa, zelo popolna ekipa z enim odličnim igralcem.”

Hashimurina tekma proti Dončiću se je odlično začela, oba igralca sta prvo četrtino zaključila s 13 točkami, Slovenija pa je po uvodnih desetih minutah vodila z 29-23.

V polčasu je bila razlika do 53-41, Japonska pa je imela v četrti menjavi še vedno zgodnji strel s samo 14 razlikami.

READ  Vrhovno sodišče Slovenije je Agrokorju odobrilo milijon evrov globe

Potem se je vrnil Dončić in končal vsakršno upanje, ki so ga imeli gostitelji.

Dončić, ki se po tekmi ni hotel ustaviti zaradi vprašanj, v zadnjih 5:30 tretje četrtine ni igral. Prijel se je za sedež na koncu sedeža v Sloveniji, brisače prevrnil čez ramo in ga pokril ter jih obdržal, dokler se ni vrnil zgodaj ob štirih. Njegova prva posest: korak 3 z padlega levega krila, ki je Slovenijo pripeljalo do vodstva 83-66 s preostalimi 9:14.

“On je naš glavni mož,” je dejal Dragić, mlajši brat vratarja Miami Heat Gorana Dragića. “Imamo pa še veliko drugih igralcev, ki se lahko igrajo z njim. Pustimo mu, da počne, kar hoče, drugi igralci pa ga poskušajo podpreti. Vemo, kaj zmore. Očitno smo tako zelo uspešni in kar nadaljujemo. . “

Slovenija je v zadnjem obračunu Dončića premagala Japonsko z 20-7, in ko je prišel do finala, so vsi dvomi izginili-rezultat je bil 100-73.

Zadnje tekme skupine C bodo v nedeljo, Japonska pa se bo srečala (0-2) z Argentino in Slovenijo (2-0) s prvaki svetovnega pokala v košarki Španijo.