Zmaji so po zaostanku na vrhu napolnili mrežo Kitzbühela

V začetku decembra so Ljubljančani doživeli prvi poraz v Alpski ligi, potem ko so morali na domačem ledu in v gosteh priznati premoč Pustertalu (0: 1 in 2: 3).

Za dober začetek so konec tedna na derbiju državnega prvenstva proti Jeseničanom (2: 0) dosegli zmago, danes pa so imeli nekaj težav le v uvodni tretjini in na začetku druge, nato stopili na plin in povsem nadigrali tekmece. Razmerje strelov na vrata je bilo kar 49:18.

Drozg je Kitzbühelovo vodstvo hitro izničil
V prvi tretjini so imeli gostje še dovolj moči. Vratar Dominik Frank se je že večkrat izkazal. Minuto pred koncem uvodnega dela igre je Patrick Bolterle žogo iz neposredne bližine potisnil v mrežo. Le 39 sekund pozneje je izenačil Jan Drozg. Anže Ropret je imel še eno priložnost, toda ravno v trenutku strela, mu je zdrsnil in pustil zadnji strel.

Predstava zmajev v drugi tretjini
Gostje so v 25. minuti izkoristili napako Luke Zorke za golom, Linus Wernerson pa je iz neposredne bližine podrl Tilna Spreitzerja. Tri minute kasneje je Nik Simšič sijajno podal do Gala Koren, ki je z močnim diagonalnim strelom izenačila na 2: 2. V 32. minuti je leva stran domače obrambe nerazumljivo izgubila čisto žogo.

Ljubljančani so prevzeli pobudo, najbolj jezen je bil sodnik Miha Bajt, ki se večkrat ni odločil za kazen za goste, ampak je hitro dosodil dvominutno kazen za klop Olimpije.

Po vodstvu je Olimpija popolnoma prevladovala. V 35. minuti je Jure Sotlar hitro prodrl in žogo poslal do Andraža Zibelnika, ki je žogo le podrsal mimo vratarja. Do konca druge tretjine sta s prednostjo igralca zadela še Čimžar in Ropret.

READ  Še en naslov lige, še ena prenova za Poto / Klimta

Gostom je zmanjkalo energije
Ljubljančani so dobro strelsko formo nadaljevali v zadnji tretjini, ko so dosegli še tri zadetke. Najprej Žiga Pance, v 46. minuti je Koren poslal ploščo čez Frankovo ​​ramo pod prečko. Končni rezultat je postavil Drozg s strelom iz zapestja sedem minut pred koncem. Kitzbühelu je v zadnji tretjini zmanjkalo moči in bi lahko prejel še več zadetkov.

Cortina in Ritten naslednji test v Tivoliju
Zmaji bodo v soboto igrali proti Cortini, v torek pa še proti Rittnu. Jeseničani imajo več odmorov, saj je bila tekma s Feldkirchom, ki bi morala biti v nedeljo, prestavljena zaradi okužb v avstrijskem taboru.