Zmaga Tottenhama proti slovenski Mouri, napredovanje West Hama | nogometne novice

Desetčlanski Spursi so prejeli pozni gol in izgubili z 2:1 proti nizkemu slovenskemu NS Mouri v ligi Europa, zaradi česar londonski klub grozi izključitev iz tretjega ranga tekmovanja.

Amade Marusa je v četrtek v Mariboru v štirih minutah dodatka zadel za Mora in s tem končal hitri protinapad z volejem. To je bil velik udarec za novega trenerja Tottenhama Antonia Conteja, čigar ekipa mora zdaj verjetno v zadnjem krogu premagati Rennes, ki je zmagal v skupini, da bi imela priložnost za napredovanje.

“To je za nas velika izguba,” je dejal Conte. Rekel je: “Predstava je bila slaba. Vemo, da imamo veliko dela. Nismo bili slabi samo tehnično in taktično, ampak tudi psihično. Potreboval bo nekaj časa, da se Tottenham vrne.”

V istem tekmovanju je ekipa AS Roma pod vodstvom Joseja Mourinha premagala Zoryo Luhanske s 4:0 na stadionu Olimpico in ostala v konkurenci za prvo mesto v skupini C.

V evropski ligi je West Ham osvojil prvo mesto v skupini H s tekmo in dosegel zmago z 2:0 nad Dunajskim Rapidom. Bayer Leverkusen se je prav tako uveljavil v osmini finala, potem ko se je vrnil iz zaostanka z 2:1 in premagal Celtic s 3:2 v skupini F. Svojo skupino je zmagal tudi Monaco.

Samo osem zmagovalcev skupin gre neposredno v osmino finala – drugouvrščeni vstopijo v končnico z osmimi ekipami, ki so v skupinah lige prvakov zasedle tretje mesto. Podoben sistem deluje tudi pri tretjeuvrščenih ekipah evropske lige, ki so izpadle v Evropsko konferenčno ligo.

Evropska konferenčna liga

Moura je izgubil prve štiri tekme v skupini, a je povedel v 11. minuti, ko je v mrežo zadel Tommy Horvat. Tottenham, eden glavnih favoritov za zmago v prvi izvedbi tekmovanja, je v 32. minuti z drugim rumenim kartonom izključil Ryana Sessegnona.

READ  Potrjena Pogacarjeva turneja po Sloveniji je na Tour de France dosegla "zelo dobro oceno"

Harry Kane je iz tesnega kota izenačil v 72. minuti, a je Tottenham dal Mouri priložnost, da se je v zadnjih sekundah po nepotrebnem odzval. Rennes je zmagal v skupini G z 11 točkami, potem ko je remiziral s 3:3 z Vitessejem Arnhemom, ki se je izenačil s Tottenhamom s sedmimi točkami.

Cyriel Dessers je v sodnikovem dodatku dosegel svoj drugi gol in zagotovil neodločen izid 2:2 za Feyenoord v praški Slaviji, kar je bilo dovolj, da je nizozemska reprezentanca osvojila prvo mesto v skupini E. Kopenhagen je bil na vrhu skupine F, potem ko je premagal Lincoln Red Imps iz Gibraltarja s 4- 0. .

Zadetki v prvem polčasu Carlesa Pereza in Nicola Zaniola so Romi omogočili odmor v prvem polčasu, preden je Jordan Veritot zgrešil zlato priložnost za 3:0 iz enajstmetrovke, drugo zaporedno enajstmetrovko, ki jo je ubranil po eni proti Juventusu. Tammy Abraham je pri drugem golu dodala še dva zadetka, od tega enega z udarcem z glavo.

Vodja skupine Bodo/Glimt iz Norveške je premagal sofijski CSKA z 2:0 in osvojil prvo mesto s točko prednosti pred Romo. LASK je v gosteh pri Maccabiju Tel Aviv zmagal z 1:0 v tekmi, ki je odločila, da je Gent v skupini A zmagal na vrhu skupine B, kljub porazu z 1:0 proti Anorthosisu po porazu Partizana z 1:0 na gostovanju pri Flori. Alkmaar je četrti niz dobil po remiziranju s češkim Jabloncem z 1:1.

evropska liga

Napadalec West Hama Andriy Yarmolenko je v 40. minuti na Dunaju zadel z glavo, kapetan Mark Noble pa je v prvem polčasu v dodatku dosegel enajstmetrovko, s čimer je West Ham prevzel nadzor. West Ham vodi v skupini H s 13 točkami in šest točk zaostanka za zagrebškim Dinamom.

Celtic je bil v prednosti, dokler ni Robert Andrich v 82. minuti dosegel svoj drugi gol za Leverkusen, Moussa Diaby pa je žogo z roba kazenskega prostora zadel mimo vratarja Joeja Harta in v 87. minuti s podaje mladega napadalnega vezista Floriana Wirtza zmagal.

READ  Dragić je v bolečini priznal svojo superiornost

Betis si je zagotovil nastop v končnici v isti skupini G, potem ko je premagal Ferencvaros z 2:0. Leicester je ostal na poti do zmage v tretjem nizu z zmago s 3:1 nad Legio iz Varšave v tekmi, na kateri so se poljski navijači spopadli pred svojim domom s policijo na tribunah. V prvem polčasu so za Leicester zadeli Patson Dhaka, James Madison in Wilfred Ndidi.

Maher Emreli je z 2:0 zgrešil enajstmetrovko za Legio, preden je Filip Mladenović znižal vodstvo gostiteljev na 2:1. Leicester vodi za eno točko pred Spartakom iz Moskve in Napolijem, v zadnjem krogu pa igra v italijanskem klubu. Monaco je drugi niz dobil po zaslugi zmage nad Real Sociedadom z 2:1 in v prvem polčasu vse tri zadetke dosegel v 10 minutah.

Alexander Isaacs je prek Kevina Vollanda odgovoril na začetek Monaca, preden je Youssouf Fofana zapečatil zmago. Lyon se je že uvrstil v naslednji krog, pri čemer je zmagal s petimi od petih zmag pri Brondbyju v skupini A s 3:1. Rangers je na prvi tekmi Giovannija van Bronckhorsta ugnal drugo mesto v skupini z zmago nad Sparto iz Prage z 2:0. pošiljko.