Zimske olimpijske igre: Avstrija, Slovenija in Nemčija vodijo na stopničkah v finalu moških smučarskih skokov

Avstrijec Manuel Wittner je v ponedeljek v moškem moškem moškem moškem finalu v skokih v hrib na zimskih igrah 2022 v Nacionalnem skakalnem centru Zhangjiakou v Zhangjiakouju na Kitajskem. Fotografija Christian Bruna / EPA-EFE

14. februar (UPI) – Avstrijci Stefan Kraft, Daniel Huber, Jan Heuerl in Manuel Wittner so pred Slovenijo in Nemčijo dosegli skupno 942,7 za zlato kolajno v finalu moških smučarskih skokov na zimskih igrah 2022 v ponedeljek v Zhangjiakouju na Kitajskem.

Lovro Kos, Sene Privik, Timmy Zajk in Petr Breivik so s skupnimi močmi 934,4 popeljali Slovenijo do srebra v finalni disciplini Državnega skakalnega centra.

Nemci Konstantin Schmid, Marcus Eisenbechler, Stefan Leahy in Karl Geiger so osvojili 922,9 brona.

Ekipa ZDA, v kateri so bili Decker Dean, Patrick Jacinica, Kevin Beckner in Casey Larson, se ni prebila v zadnji krog.

Avstrija je v finalnem skoku tekmovanja prehitela Slovenijo. Wittner je tekel 128 metrov, da je svojo ekipo potisnil na najvišjo stopničko.

Kraft in Wittner sta skupaj z Gregorjem Schlerenzauerjem in Michaelom Hyebokom popeljala Avstrijo do četrtega mesta na istem tekmovanju na zimskih igrah 2018. Leahy, Geiger, Richard Freitag in Andreas Wellinger so leta 2018 osvojili srebro v finalu moških ekipnih smučarskih skokov.

Norveška je osvojila zlato medaljo na zimskih igrah 2018, a je v ponedeljek v Zhangjiakouju končala na četrtem mestu. Japonska se je uvrstila na peto mesto.

Slovenija je prejšnji teden v Zhangjiakouju v finalu mešanih smučarskih skokov osvojila zlato medaljo. Rusi in Kanada so na tem tekmovanju osvojili srebrno in bronasto medaljo.

Norvežan Marius Lindvik je minulo soboto v Zhangjiakouju osvojil zlato medaljo v moškem posamezno velikem skoku v hrib. Japonec Ryoyo Kobayashi in Nemec Jaeger sta osvojila srebrno in bronasto medaljo.

Američan Colby Stephenson tekmuje v velikem finalu moškega prostega drsanja v Shugang Areni na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu v sredo. Stevenson je osvojil srebrno medaljo. Fotografija Paul Hanna / UPI | licenčna slika

READ  Zlata olimpijska kolajna: Slovenka Ursa Pujataj je letela na prejšnji tekmi