Zgodovina Indije, nove steze, kitajsko potapljaško zlato: olimpijske novice

V trenutku, ko je Nizozemska osvojila srebrno medaljo v moški štafeti 4×400 m. / Reuters / Alexandra Smigiel

Indijac Neeraj Chopra je osvojil prvo zlato medaljo v atletiki v državi Z zgodovinskim metom Moško kopje. S svojimi 87,68 metrskimi napori je na odru osvojil srebrno in bronasto medaljo za dva športnika iz Čečenije.

V finalu 10 -metrske platforme potapljačev je Kitajčan Kao Yuan odigral zvezdniško igro. Tovariš Yang Jian bi moral biti povišan do zlate medalje. Ekipa GB Tom Daly – eden najbolj priznanih olimpijcev Anglije, potem ko je na svojih četrtih igrah osvojil prvo zlato – je osvojil bron (tretji v karieri).

Na atletski progi je bilo nekaj novega Norveški 20 -letni Jacob Ingrebriksen je na 1500 m za moške premagal svetovnega prvaka Timothyja Cheruota. Inkabriktson, ki prihaja iz družine tekačev, je letos postavil najhitrejših 5000 m na svetu.

Kljub uradni prepovedi ruskih športnikov na olimpijskih igrah je bila ekipa ruskega olimpijskega komiteja uspešna. Ekipa plavalnega moštva ROC je osvojila zlato (dogodek je bil prej znan kot sinhrono plavanje).

Nizozemski tekač na dolge proge Siban Hassan podvoji zlato na 10.000 m žensk. Pred tem je osvojil 5.000 m zlato medaljo. Nekaj ​​dni je bilo naporno – osvojila je tudi bron na 1500 metrov.

Gostitelji Japonska je prvič osvojila zlato baseball za moške in v finalu premagala ZDA z 2: 0. To je dvojna država za ženske, ki osvajajo zlato v softballu.

Zadnji dan v Tokiu je bilo pet dogodkov Sodobni peteroboj, Ki preizkuša konkurente Mačevanje, plavanje, skakanje, tek in streljanje. VN Joseph Chung je do prve etape premagal Egipčana Ahmeda El-Jentija in Korejca Wong-Dae Jun republikanca.

READ  Novi črnogorski letalski prevoznik začne redno obratovati 10. junija

Na košarkarskem igrišču je Ameriška moška ekipa je premagala Francijo in zasedla četrto mesto zapored V finalu. Rezultat je bil strožji, kot so mnogi napovedali, saj je francoska stran ameriškemu moštvu nasprotovala zvezdnikom lige NBA. Končni rezultat ZDA 87 – 82 Francija. Avstralija je Slovenijo premagala v bronasti kolajni.

Bilo je tudi Več uspeha za ZDA Ekipa na poti, da v finalu osvoji zlato: Štafeta 4x400m. Bocvana in Trinidad & Tobago sta poskušala izzvati ameriške šprinterje, vendar ju nista mogla ustaviti Končna krivulja na olimpijskem stadionu v Tokiu.

Večina se osredotoča na zmagovalce olimpijskih iger, pokazala pa je, kako se slovenska moška košarkarska reprezentanca po nastopu proti Avstraliji / Reuters / Molly Darlington počuti na četrtem mestu