Ženske iz Velike Britanije zmagale v dramatičnem polfinalu curlinga – V živo!

Poza misli Johannesa Peking je postavil nov rekord s 15. zlatom Norveške v sijajnem smuku na začetku moške 15-kilometrske mase, namesto da bi nadomestil nekaj napak pri vžigu v težkih okoliščinah. Ob prečkanju meje so Norvežani s poljubi v televizijske kamere osvojili več zlatih medalj v istem športu kot katera koli druga država, s čimer so podrli prejšnji rekord 14, ki so si jih delili z Nemčijo in Kanado.

Šved Martin Ponsiluoma je osvojil srebro v 40,3 sekunde, medtem ko je Norvežan Wetley Sjustat Christiansen osvojil bron v 1 minuti in 12,5 sekunde za svojim rojakom. Francoz Quentin Fillon Maillet je izpustil šesto medaljo in priložnost, da postane najuspešnejši športnik v zimskem športu, saj je po petih dragih napakah v žvižgu in zmrzali, ki jih je bilo težko ustreliti, končal na četrtem mestu.

Johannes Pojdi na Misli.  Foto: Hannah McKay / Reuters

© Predstavil The Guardian
Johannes Pojdi na Misli. Foto: Hannah McKay / Reuters

Po napetem začetku, ki je bil nabito poln športnikov, Poeja ni zmotila zgodnja napaka, obletel je enajstmetrovko in nato ponovno pridobil vodstvo, ko so vodilni tekači vstopili v drugo menjavo, popolna salva s petimi streli pa ga je poslala ven. V ospredju. Nemec Philipp Navratne je še naprej pritiskal na Poeja, ki je za nekaj sekund zaostal v prvi stoječi strel, a je zgrešil tri od svojih petih strelov, ko je glavni izziv prevzel Šved Ponsiluma.

Sam v finalu je Poe sprožil svojih pet strelov, zadnja dva je zgrešil, ko sta prišli Maylette in Ponsiluma, vendar je Francoz zgrešil dvakrat in Švedska enkrat, s čimer je Bowe enkrat izstopil. Kljub trikratnemu izostanku je Christiansen pozno vstal, prečkal Milette in se skušal pridružiti lovu, toda s svojo peto zlato olimpijsko medaljo in rekordom po njegovem mnenju Poe nikoli ni bil ujet in norveška supermoč v zimskih športih je bila zagotovljena. (Reuters)