ZDA vs. Slovenija, olimpijski hokej 2018: končni rezultat in pregled

Kljub vodstvu z 2:0 v tretji tretjini Slovenija na prvi tekmi zimskih olimpijskih iger 2018 ni uspela obdržati vodstva, saj je Slovenija v podaljšku zmagala s 3:2. John Mursack Slovenija je zadetek dobila z 1:37 do konca tretje tretjine.

Tekma se je za izkušene Združene države Amerike začela dobro Brian O’Neill Ob koncu prve tretjine so Američani vodili z 2-06, 1-0. Ker je bila slovenska obramba ujeta v lastni coni, je O’Neill dosegel prvi gol ekipe ZDA na tekmi med branilci nasprotnikov. Američani so v prvi tretjini premagali Slovenijo z 11:3, ta številka pa bo tekmo tekmo le še rasla.

V drugi tretjini je 20-letni Jordan Greenway podvojil ameriško prisotnost nad Slovenijo. Greenwayu se je uspelo vrniti, preden je Coltender Casper Crosselz prenehal drseti. O’Neill je dosegel svojo drugo točko dneva z asistenco pri izenačenju Greenwaya, a je bilo to zadnjič, ko so bile ZDA na semaforju.

Čeprav so Američani v tretjo tretjino prišli z vodstvom 2:0, je bila ekipa počasna, saj so Sloveniji omogočili 11 strelov. Ker je John Urbas še 15 minut do igre Slovenije v okvirju, so njihovi nasprotniki izkoristili lenobo Američanov.

Vse je na koncu padlo na ekipo ZDA, ko je Muršak v manj kot dveh minutah dosegel izenačenje in se poigral z izžrebanim zlatom za Slovenijo.

V petih minutah podaljška 3 na 3 ekipa ZDA ni dosegla nobenega strela, Muršak pa je v 38 sekundah znova premagal zmagovalca igre s 3:2.

Muršak je za Slovenijo dosegel dve točki ob veliki zmagi nad ZDA.

Po zaslugi ruskega poraza s 3:2 pa je reprezentanca ZDA zdaj tretja v skupini B s točko napredovanja v podaljšek. Ker se krog nadaljuje, bodo Američani imeli priložnost za okrevanje v četrtek zvečer proti Slovaški.