ZDA 2021 na olimpijskih igrah v Tokiu: povzetek, rezultati in številka medalj – 3. avgust

Kevin Durant zahteva zlato pot, saj je Rubio v četrtfinalu premagal Španijo

Kevin Durant je dejal, da ga mora ameriška ekipa “dokončati”. Po bitki s Španijo za olimpijski polfinale. Zvezda Brooklyn Nets je dosegla več kot 29 točk, saj so ZDA zmagale s 95:81 na Saitama Super Areni in okrepile upanje na zlato medaljo.

To še zdaleč ni bilo enostavno delo, prav tako pa ni vedno popolnoma zaupalo zaostali ameriški ekipi 39-29, v drugi četrtini 3:25. Odlično so se zbrali, da so rezultat ob polčasu izenačili na 43-43, pri čemer Španija ni več vodila.

“V drugi četrtini smo tam začeli fotografirati. Ko smo videli, da gre žoga na rob, smo se vsi sprostili.” Je rekel Durant.

»Naša obramba je bila nekoliko boljša, malo ostrejša, nato pa smo dobro napredovali.

»Konec te sekunde smo ga pripeljali do roba in nam je uspelo malo povrniti ritem. Všeč mi je, kako smo igrali v tej drugi četrtini in vse od konca druge četrtine do konca tekme, tako bi morali igrati naprej.

“To je velika spodbuda. Ne želimo se spuščati v dvomestne številke. Vemo, da se ne želimo preveč spustiti proti tej ekipi.” (Perfoem)

READ  Nevtralna ruska ekipa zahteva prvo zmago svetovnih moških rokometnih prvakov IHF