Zaključen je zadnji krog kvalifikacij za olimpijski hokej

Prve olimpijske kvalifikacije so se končale ta konec tedna, zmagali pa smo med tremi zmagovalci F, G in H: Korejo, Italijo in Poljsko.

Vse tri ekipe se bodo uvrstile v finale olimpijskih kvalifikacij, ki bo naslednji mesec od 11. do 14. novembra. Poljska se pridružuje skupini C v Somodovu v Čečeniji; Italija se pridruži skupini D v Fuchsu v Nemčiji; Koreja se pridruži skupini E v Lulei na Švedskem. Ta kvalifikacijski krog zadnjega kroga bo odločil o uradnem olimpijskem stadionu za Peking 2022, pri čemer bo vsak zmagovalec ekipe napredoval na enega od preostalih treh prostih mest.

Tu je kratek pregled prve tekme kvalifikacij in napredek vsake ekipe.

Velika Britanija 1, Koreja 0

Kljub temu, da je Velika Britanija v finalu turnirja premagala Korejo, so bile vse tri ekipe na lestvici izenačene s šestimi točkami. Velika Britanija je morala premagati Korejo z vsaj dvema zadetkoma, da bi premagala neodločen izid, vendar so jih Korejci obdržali na enem mestu in napredovali v naslednji krog.

Italija 2, Kazahstan 1

Po dveh zmagah je Italija s šestimi točkami v finalu na vrhu skupine G. S 4 točkami je imel Kazahstan priložnost premagati Italijane, a za to bi potrebovali disciplinsko zmago. Namesto tega je Italija v tretjem obdobju premagala primanjkljaj z 1: 0 zahvaljujoč zadetkoma Francesce Stoker in Anna Camo.

Zadnje faze

1. Italija
  2. Španija
  3. Kazahstan
  4. Taipei
READ  BTW razred Ring of Honor 2022 vključuje nekdanje igralce NFL, NBA, MLB; državni prvaki in zmagovalci teka Tulsa 2004 | OK Priprave ekstra