Zadnji drugi gol je na svetovnem prvenstvu v rokometu enak Sloveniji in Švedski

Slovenija je na svetovnem rokometnem prvenstvu za moške v Egiptu z 28: 28 izenačila Švedsko.

Kopper je dosegel le sekundo, ko je Švedsko obsodil na drugi remi zapored.

“Na tej tekmi smo se borili in pokazali značaj,” je dejal selektor Slovenije Lubomir Vronzes.

“Igralcem sem ves čas govoril, naj nam zaupajo, in me spomnil, da igra traja 60 minut.”

Vronzes je bil član Švedske in je leta 1999 zmagal na svetovnem prvenstvu, ki ga je nazadnje gostil Egipt.

Medtem ko so Švedi letos na vrhu skupine IV, so zdaj z gostiteljem Egiptom izenačeni po točkah, preostala pa je še ena tekma.

Egipt je premagal Belorusijo s 35: 26 in osemkrat premagal Ahmeda El Ahmarja.

Belorusija je izpadla z izgubo.

Na drugi tekmi skupine je ekipa ruske rokometne zveze premagala Severno Makedonijo in ohranila upanje v kvalifikacije.

Francija je na svetovnem prvenstvu v moškem rokometu zmagala na vseh tekmah © Getty Images

Ruska rokometna zveza in Slovenija imata po pet točk, Egipt in Švedska pa šest; Napredovanje v prvi dve četrtini.

Slovenija se v finalu pomeri z Egiptom in Rusko rokometno zvezo, proti Švedski pa ju lahko vsak pogosto gleda, če ve, kako je naklonjena.

V skupini III je Francija z 28-26 zmago nad Islandijo ohranila 100-odstotni rekord in skupino zasedla za osem točk.

Zahvaljujoč zmagi 36-23 nad Norveško in Alžirijo, ki sta zaostali za dve točki.

Portugalska ekipa je po premagani Švici na nivoju točk z Norveško, a ima najslabše rezultate med seboj.

Če bodo na zadnji tekmi lahko premagali Francijo, bo Portugalska napredovala, vendar jih bo poraz izgubil.

Skupina I in skupina II delujeta jutri na turnirju mednarodnih šampionskih rokometnih zvez.