Wimbledon: Ons Jabeur, Frances Tiafoe so zmagali v težkem boju, Heather Watson se uvrstila v R4 v 43. poskusu

Anse Jabir je bil na igrišču več kot eno uro – a to je bilo vse –, ko je v petek v petek v četrti krog Wimbledona v petek poslal nekdanjo mladinsko številko ena Diane Barry s 6-2 6-3 v četrti krog. Druga igralka sveta je pokazala malo usmiljenja, ko je napredovala v tretji krog in na igrišču preživela manj kot dve uri. Če ga Parry ne bi zlomil pri 5-0 v prvem nizu, bi dosegel zadnjih 16 v manj kot treh urah na igrišču v prvih petih dneh turnirja na travi.

Ta prekinitev ji je okrepila samozavest, saj 19-letna Barry, ena od štirih Francozinj, ki so prišle do tretjega kroga, ni le prejela bučnih ovacij množice na osrednjem igrišču, ampak je dvignila svojo igro, da je dosegla nekaj vrhunskih bekend zmagovalcev z eno roko. Čeprav mladinka ni mogla obnoviti prvega niza, ki ga je zapečatil Jabir Seel, se je v drugem nizu pomerila s tretjo nosilko pri 3-3.

Na tej točki je vstopil Zabeer, ki je zadel udarec z nokavtom, ko je prelomil Barryja do ljubezni in nekaj minut pozneje je slavil, ko je prišel do četrte runde – na igrišču je bil 68 minut.
Naslednjič se bo pomerila z zmagovalko Wimbledona iz leta 2018 Angelique Gerber ali s 24. nosilko Belgijko Elise Mertens.

***

Američanka, 23. nosilka Frances Tiafoe, si je v petek v Alexander Public Circusu prizadevala, da bi se prvič uvrstila v četrti krog Wimbledona. 24-letnik je veselo udaril v zrak, ko je javni dvojnik po napaki zmagal s 3-6 7-6(1) 7-6(3) 6-4 pred navdušeno množico na drugem igrišču.
Kazahstanski Public je eden najzabavnejših igralcev v moškem tenisu – tekmec Nicka Kyrgiosa v smislu trikov, a brez srčnih napadov in polemik.

READ  Savdska Arabija bo na svetovnem rokometnem prvenstvu leta 2023 igrala s Francijo, Poljsko in Slovenijo

Public je imel prednost, ko je vzel uvodni niz, toda Tiafoe je dobro opravil svoje delo in dobil drugega v tiebreaku, preden je isto storil v tretji igri. Pri zaostanku s 3-0 v četrti igri se je zdelo, da se bo Public zlomil, a je bila to le zvijača.

Preberi več | Wimbledon: Nekdanja prvakinja Simona Halep je premagala Kirsten Flipkens, ki se je upokojila.

38. igralec sveta je v naslednji igri serviral skoraj vsak prvi servis, in ko jih večina ni uspela pristati v polju, je sledil drugi servis s 130 milj na uro. Publickov je bil čisti genij, vključno s padajočim udarcem brez pogleda in žgočimi zmagovalci na osnovni črti, briljantno pa je povrnil lob ter osvojil čarobni rally in odvzel servis, preden je niz izenačil na 4-4.
Tiafoe je bil v nevarnosti, da ga ujamejo v javnem postranskem nastopu, ko se je soočil z brejkom pri rezultatu 4-4, toda Američan je izgubil as in se odzval s povratnim drop shotom za javnim servisom, s čimer si je nasprotnik prislužil stoječe ovacije. .

Publika je želela, da se tekma nadaljuje, takšna je bila raven zabave, a publika tega ni zdržala. Z igrišča je odšel ob glasnem navijanju, medtem ko se Diafo zdaj veseli bolj rutinskega preizkusa proti Davidu Goffinu ali Ugu Umbertu. Tiafoe je tretji aktivni ameriški igralec, ki se je štirikrat uvrstil v četrti krog turnirjev za grand slam, druga sta bila John Isner in Sam Querrey.

***

Britanka Heather Watson se je v petek prvič po 43 poskusih v 12 letih uvrstila v četrti krog turnirjev za grand slam, ko je v nizih s 7-6(6) 6-2 premagala Slovenko Kajo Juan. Na enem od Wimbledonskih igrišč. 30-letna Watsonova je zdrsnila na 121. mesto na svetovni lestvici in na četrto mesto v Veliki Britaniji, in medtem ko je uživala v pomembnem uspehu v dvojicah, ji nikoli ni uspelo narediti izziva med posameznicami, saj je njen najboljši Wimbledon dosegel tretje mesto. Zaokroži trikrat.
Proti 21-letnemu Juanu je premagal slab prvi niz, poln slicejev in drop shotov, in po treh nizih v tiebreaku je 60. nosilec zmagal z 8-6 z dvojno napako. Slovenščina.

READ  Par je za en mesec pobegnil iz Ukrajine v ZDA

Navdušena Watsonova je v drugem nizu povedla s 5-0, s čimer je dodala moč in samozavest svojemu temelju, in kljub temu, da je Juven pozno začela zmago, je Watsonova zmagala v tednu, v katerem se je morala spomniti pet dni na igrišču po svojih prvih dveh tekem in niz se je zavihtel v druge dni.