Wales, ženske, 4:0, Estonija: Gostitelji navdušujejo rekordno publiko s porazno zmago

Wales je v zadnji kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo premagal Estonijo s 4:0.

Moštvo Gemme Granger je proti Estonkam doseglo tri točke in ni bilo premagano v svoji želji za uvrstitev na prvo veliko tekmo svetovnega prvenstva 2023 v Avstraliji in Novi Zelandiji.

Briljantno igro Walesa so zaustavili goli Angarata Jamesa, rekorderke Helen Ward, podkapetanke Natashe Harding in podaljška kapetanke Sophie Ingle.

Vneto in nadarjeno predstavo Walesa si je v torek, 5. oktobra, na domačem mednarodnem turnirju za ženske ogledalo rekordno število navijačev, na mestnem stadionu Cardiff pa je bilo 5455 gledalcev. Podrla je rekord 5053 navijačev, ki so se udeležili Rodneyjeve parade za kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2018 proti Angliji.

Gostitelji so prevladovali po remiju s Slovenijo z 1:1 prejšnji teden, potem ko so septembra premagali nekdanjega kapetana Walesa Jarma Maticinena z 1:0.

Wales je pod vodstvom trenerja Kringerja sprejel načrt igre, ki je bolj osredotočen na napad, in se umaknil iz streljanja.

Ingle je bil eden prvih, ki je dobil svojo priložnost v štirih minutah, medtem ko je najbolj konkurenčen nogometaš Walesa Jess Fishlock nekaj minut pozneje blokiral strel iz bližine, ko je bil ob strelu leve noge ubranil še en strel z levo nogo.

Ward je v naslednjem rtu poskušal spraviti žogo v mrežo, a ni uspel, medtem ko je Ryanon Roberts z glavo šel mimo kazenskega prostora, Hardingov poskus pa je bil nekoliko širši.

V 27. minuti je James dosegel prvi gol Walesa s strelom z desno nogo s sredine kazenskega prostora zvezdnika North Carolina Courage s sredine kazenskega prostora.

Angrat James iz Walesa je dosegel prvi gol svoje ekipe proti Estoniji na Cardiff City Stadium.

Ward je v drugih 45 minutah dosegel svoj 44. mednarodni gol, ko je z desno nogo streljal s središča enajstmetrovke po prodoru Ryana Robertsa.

READ  V torek se v Savdski Arabiji začenja rokometni turnir Super Globe 2021

Harding je nekaj minut pozneje užival v tesni priložnosti, a je na koncu v 52 minutah dosegel 3:0 z levo nogo, da je žogo prebil čez črto.

Helen Ward iz Walesa slavi zadetek

Natasha Harding iz Walesa je proti Estoniji dosegla tretji gol svoje ekipe

Hannah Cain je Ward zapustila v 60. minuti svojega debija, medtem ko je Gary Jones iz Manchester Uniteda, ki si zasluži impresivno hitrost in delo z nogami, namesto Lilly osupljivo samostojno tekel proti golu. Woodham. Cherie Holland se je prebila tudi do Anne Philip.

Po obilici priložnosti v zadnji četrtini je Ingle z mehkim golom s sredine kazenskega prostora ujel nepozaben večer s 4:0.

Sophie Ingle iz Walesa slavi četrti gol svoje ekipe proti Estoniji

Walesova obramba je bila redko preizkušena, zato bi vratarki Lauri O’Sullivan – namesto Olivie Clarke – oprostili, da je mislil, da je zamudil povabilo na zabavo na drugem koncu igre. .

Wales se bo štiri dni po kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v petek, 26. novembra, na parku Y Scarlett pomeril s Francijo.