Vrhunci UEFA futsal prvenstva: Kazahstan blesti, ko Italija in Slovenija remizirata

Kazahstan je vodil za dve točki na vrhu skupine B na evropskem prvenstvu v futsalu 2022, dvakrat je izgubil in premagal Finsko s 6:2, Italija in Slovenija pa sta na Martini Plazi v Groningenu izenačili z 2:2.

Skupina B se zaključi v petek, ko se Kazahstan v Groningenu pomeri z Italijo, Slovenija pa s Finsko v Ziggo Dome v Amsterdamu. V torek imamo Drugi niz tekem skupine C v nizozemski prestolnici.

Italija 2-2 Slovenija

Z Lorenzom Petrangelom na golu, potem ko je bil izključen Stefano Mamarella, je Italija povedla v 40 sekundah, Douglas Nicholas Nicholas pa je pritekel z desne strani in nadigral Nijka Hozgana, preden je žogo odbil mimo Nijka Pirzlaka. Prvaki so dvakrat prevladovali, v deseti minuti pa je kapetan Alex Merlem zapečatil lastni udarec Tea Turka.

Vrhunci: Italija 2-2 Slovenija

Ko je Christian Schojic odšel iz mednarodne upokojitve, da bi pokril poškodbo Jasperja Verhovića, je krmilo prevzela Slovenija. Petrangelo in leseni deli so igrali svojo vlogo pri ohranjanju Italije na ravni vse do 29. minute, ko je Hozan ukradel Merlema ​​in vratarja z driblingom povišal na 2:1. Odzval se je Merlim, ki je zadel prosti strel čez odklon za Denisa Totoškovija in pritisnil na Azzurrija, ki je obupano prišel do zmage. Vendar so z nevarovanim golom skoraj izgubili gol v zadnjih sekundah, ko so kvalifikacijski igralci Birzlaka odtrgali vratnico, slovenski igralci pa so od razočaranja padli na kolena. So pa na drugem mestu, po doseženih golih pred Italijo.

Italijanski selektor Massimiliano Bellarti: “Morda smo si zaslužili zmago, vendar ne gre za zasluge. Mislim, da nam je včasih manjkalo osredotočenosti in to nam je preprečilo zmago. V moji ekipi mi je do zdaj všeč vse. Odlično delajo. Čaka nas težka tekma. proti Kazahstanu, kot vsi A tekma na tem turnirju. Toda igrali bomo in upam, da se bomo kvalificirali.”

READ  Zelenski je imenoval nove veleposlanike v Sloveniji, Romuniji, Črni gori in Severni Makedoniji

Tomislav Horvat, selektor Slovenije: “Moja ekipa je bila danes zelo dobra. Ni mi dobro za srce, vendar želim čestitati svojim igralcem za tekmo in turnir, na katerem so. Vemo, da smo močni. Opravili smo svoje delo.”

Ključna statistikaSlovenija je na evropskem prvenstvu v futsalu na 15 tekmah dosegla devet točk. Sedem jih je bilo proti Italiji (v štirih tekmah).

Finska 2-6 Kazahstan

Finski debitanti so dokazovali ujemanje dvakratnih polfinalistov, še preden so povedli v 13. minuti, saj je poskus Douglasa Jr, da bi odstranil Henrija Alamikkoterva, zadel Henrija Alamikkoterva, Miika Hosio pa je zadela izgubljeno žogo, preden je stopila v stik z vratarjem Higuito. . Kazahstan, ki Trikrat remizirano v remiju 4-4 proti Slovenijiso se ponovno odzvali, njihov pritisk je bil otipljiv, ko se je Birjan Urazov obrnil na blizu od centra Daurena Tursagulova.

POUDARKI: Finska 2-6 Kazahstan

vzemi Italija je na svojem debiju imela 3-3Finska je dobro začela drugi polčas in ponovno povedla, ko se je strel Yannija Korbelle izkazal za prevročega za Higuito. Toda v minuti se je Higuita odzval tako, da si ni mogel pomagati, da ne bi s strelom razbil s sredine ceste. Kazahstan je hitro prišel naprej, Orazov je z desno peto žogo Douglasa mlajšega v smeri Arnolda Knauba, ki je prvič zadel. Nato je Urazov zasedel drugo mesto na tekmi in tretje v finalu s strelom v okvir vratnice. Knaup je po podaji Edsona zadel peti gol, Izzat Valeulin pa je izbil mrtvega. Finska je točko oddaljena od Slovenije in Italije.

Higuita, vratar, Kazahstan: “Ta zmaga nam daje umirjenost in nam daje čas za delo in še več izboljšanja kakovosti futsala. Vedno je odličen občutek zadeti, a raje ne priznam, ker je to moja naloga. Vendar je vedno posebno zadeti v Futsal Euro in vesel sem, ker je pomagala moji ekipi doseči rezultat, ki smo ga potrebovali.”

READ  Slovenija Svetovni pokal v biatlonu | šport

Mićo Martić, selektor Finske: “Pred evropskim pokalom narodov so bili naš cilj in sanje priti do zadnje tekme in nadaljevati v miksu. Še danes smo živi, ​​ni sramota izgubiti s 6-2 proti enemu najmočnejših v tem športu. ”

Ključna statistikaHiguita je dosegel svoj tretji gol v 11 finalih evropskega prvenstva v futsalu.