Vodilni španski klub je v sodnikovem podaljšku zadel za Rožmanovo Rijeko

Začela se je nova sezona evropske lige, v kateri ni slovenskih klubov, so pa slovenski legionarji. Trener Rijeke Simon Rožman in nogometaš Adam Gnezda Čerina sta v 92. minuti še vedno držala točko proti vodilnemu španskemu klubu Real Sociedad, a na koncu ostala praznih rok (0: 1). Izgubil je tudi Rapid Dejana Petrovića, ki ga je z 2: 1 premagal londonski Arsenal. Petar Stojanović je do točke proti Feyenoordu prišel z zagrebškim Dinamom, AEK, kjer je na klopi sedel Žiga Laci, pa je izgubil proti Bragi (0: 3).

Sportal

Debakl Oblaka v Münchnu, žreb Handanovića in zmagovita vrnitev Iličića

komentarji:

1.

oddelki:
2.

Po ligi prvakov so se prvič v sezoni 2020/21 predstavili tudi udeleženci skupinskega dela lige Europa. Za lovoriko, ki jo je pred dvema mesecema v Nemčiji osvojila Sevilla, tekmuje 48 klubov, med njimi štirje, v katerih se dokazujejo slovenski legionarji.

Največ Slovencev je na Reki, ki je pod vodstvom Simon Rožman je v lanski sezoni osvojil lovoriko hrvaškega pokala in prekrižal načrte Københavna v odločilnem krogu kvalifikacij za ligo Europa. Varovanci Rožmana so na Rujevici čakali Real Sociedad, trenutno vodilni klub v španskem prvenstvu, ki so bili blizu točke na začetku sodnikovega podaljška, a njihovo veselje je pokvaril Španec Jon Bautista Orgilles, ki je v 93. minuti zatresel mrežo domačih in postavil končnih 0: 1. Adam gnezdi Cherin celotno tekmo je odigral v primeru poraza. V omenjeni skupini je točke osvojil tudi AZ Alkmaar, ki je v Neaplju zabeležil minimalno zmago.

Rapid je vodil proti Arsenalu, a na koncu izgubil z 1-2.

Rapid je vodil proti Arsenalu, a izgubil

Dunajski Rapid, za katerega tekmuje, se je prav tako spopadel z zelo privlačnim tekmecem Dejan Petrovič. Zeleno-beli iz avstrijske prestolnice so gostili londonski Arsenal, povedli v 51. minuti, nato pa v 74. po dveh zadetkih izgubili z 1: 2.

Slovenska reprezentanca si je tekmo ogledala na klopi. Zmago v skupini je dosegel Molde, ki je tesno prehitel irskega prvaka Dundalka.

Najvišjo zmago je zabeležil Bayer Leverkusen, ki je Nico odpravil s 6: 2.

Točko pri Dinamu je dosegel Petar Stojanović.

Stojanović brez zadetka in zmagovalca

V skupini K je iz Zagreba Dinamo Petar Stojanović čakal na nekdanjega evropskega prvaka Feyenoorda in po obračunu brez rezultatov prišel do točke. V tej skupini sta si točke delila tudi CSKA iz Moskve in Wolfsberger AC.

V skupini G je atenski AEK, v katerem bo mladi branilec v letošnji sezoni poskušal osvojiti čim več priložnosti Žiga Laci, ki je bil tokrat obseden in je z 0: 3 izgubil proti Bragi. Leicester City je z enakim rezultatom odpravil Zoryo iz Luganska.

Tudi Tottenham je s 3: 0 premagal LASK, Milan je pri Celticu zmagal s 3: 1, Roma po preobratu 2: 1 v Bernu, Lille s 4: 1 pri praški Sparti in Villarreal s 5: 5 boljši od Sasspore.