Vodilna Mura je spet izgubila, slinil se je na vrhu po zmagah Olimpije in Maribora

V zadnji tekmi 7. kroga Prve lige Telekom Slovenije je vodilna Mura doživela drugi zaporedni prvenstveni poraz. V fazanstvu jo je premagal Aluminij. Olimpija, ki je v derbiju kroga z 1: 0 premagala prvaka iz Celja, in Maribor, ki je v soboto v gosteh odpravila Gorico s 4: 0, zaostajata le za točko prvega mesta. Tako je tudi s Taborom, ki je danes doma z 2: 0 premagal Bravo. Na drugi sobotni tekmi je Koper z 2: 0 premagal Domžale.

Po porazu z Bravom pred reprezentančnim premorom je vodilna Mura drugič zapored ostala brez ene same točke. V nedeljo zvečer je doma z Aluminijem izgubila z 1: 2. Kidričani so prvič povedli po 27. minutah tekme, ko je zadel z enajstih metrov Lucas Mario Horvat. Pet minut kasneje je bilo že 1: 1, ko je čudovito akcijo Mure spremenil v gol Kevin Žižek.

To še ni bil zadnji zadetek v prvem polčasu, saj je v 43. minuti na semaforju prišlo do nove spremembe rezultata. Po samostojni akciji je zadel za novo vodstvo Aluminija Tilen Pečica in kot se je izkazalo približno uro kasneje, postavil tudi končni rezultat tekme.

Zmagovalni gol Tilna Pečnika v Murski Soboti:

Takšen izid tekme v Murski Soboti je poskrbel, da imamo zdaj veliko gnečo na vrhu razpredelnice. Mura je še vedno vodilna, a Tabor, Olimpija in Maribor dihajo za njimi s točko za seboj.

O zmagovalcu derbija med Olimpijo in Celjem v Stožicah je z golom v 85. minuti odločil Miral Samardžić.

Samardžić v slogu pravega napadalca za pomembne tri točke

Olimpija je v derbiju kroga v Stožicah premagala Celje z 1: 0 in prišla do tretje zmage na zadnjih štirih prvenstvenih tekmah, v katerih je osvojila deset točk. Ljubljančani so bili boljši od prvakov, ki tokrat niso pokazali veliko, so pa do odločilnega cilja prišli tik pred koncem tekme.

Odločilni gol Mirala Samardžića v Stožicah:

V 85. minuti je bil unovčen vse večji pritisk Olimpije proti vratom Miral Samardžić, ki je privlačno zadel za vogalom Mihaila Caimacova. Kapetan Olimpije je dosegel prvi zadetek v slovenskem prvoligaškem tekmovanju, a zadel atraktivno, v slogu najboljših napadalcev.

Robert Koren

Sportal

Legendarni kapetan je razložil, zakaj ne more več ostati v Celju

Tabor je spet zmagal v Sežani, kjer smo videli zadetek v slogu Ačimovića

Na prvi nedeljski tekmi je sežanski Tabor prišel do četrte domače zmage v tej sezoni, potem ko je v obračunu ekip, ki so v sezoni prijetna presenečenja, zmagal z 2: 0. Najprej je s tretjim prvenstvenim golom sezone sredi prvega polčasa zadel Grk Christos Rovas, rezultat pa je ostal nespremenjen do zadnje minute tekme, potem pa smo gol videli, kot ga le redko vidimo.

Gol Leona Sevra v slogu Milenka Ačimovića:

Po veliki napaki vratarja Brava Mitja Orbanić prišel do žoge tik pred sredino igrišča Leon Sever, strel in – zadetek. Cilj, ki spominja na nepozaben hit Gospodarica Aćimovič v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2000 za zmago nad Ukrajino z 2: 1 v legendarnem Bežigradu novembra 1999.

Rudi Požeg Vancaš se je v Novi Gorici izkazal z mojstrskim zadetkom in lepo podajo.

Mauro Camoranesi - NK Maribor

Sportal

Camoranesi je še bolj prepričan, da gre Maribor v pravo smer

Camoranesi Maribor je bil tokrat prepričljiv

Obe sobotni tekmi slovenskega prvenstva sta bili na Primorskem.

Zvečer je na klopi Maribor, katerega trener je na klopi že po dveh točkah na zadnjih treh tekmah Mavrski kamoranski pred turnejo v Novi Gorici mu je voda že tekla po grlu in zlahka premagala Gorico, ki se očitno spopada s krčevitim bojem za preživetje, saj ostaja le na štirih točkah.

Povratniki iz prvoligaša tudi tokrat niso ponudili posebnega odpora Mariboru, ki je do prvega zadetka prišel ob polčasu, ko so potrdili odlično strelsko formo. Nemanja Mitrovič. Potem ko je prejšnji teden v dresu Slovenije dosegel dva zadetka na prijateljski tekmi proti San Marinu, je tokrat zadel v 16. minuti.

Mojstrovina Rudija Požega Vancaša v Novi Gorici:

Mariborčani so v drugem polčasu povišali v 62. minuti, ko so s prvim prvenstvenim zadetkom v sezoni poskrbeli za pravo mojstrovino. Rudi Požeg Vancaš in spomnil na formo izpred dobrega leta, ko je bil v sezoni 2018/19 izbran za najboljšega posameznika Prve lige Telekom Slovenije. V 75. minuti je zadel z enajstmetrovke Jasmin Mešanović, spet zadeti Rock Kronaveter, točko visoke zmage vijoličastih je po lepi podaji postavil Požeg Vancaš Denis Klinar v 84. minuti.

Nekdanji napadalec Maribora je Kopru prinesel zmago

Na prvi sobotni tekmi je novinec med prvoligaši Kopra gostil Domžale, ki spet zaostajajo za pričakovanji in ne kažejo najboljše podobe. Tako je bilo tudi tokrat na Bonifiki, kjer je Koper, ki je med tednom v zaostanku prišel do točke v Kidričevem, dosegel zmago z 2: 0, potem ko je na tekmi dosegel oba zadetka. Nardin Mulahusejnović.

Prvi zadetek Nardina Mulahusejnovića na tekmi v Kopru:

Bosanski napadalec, ki se je v Koper preselil iz Maribora, je najprej zadel v prvem, nato pa na začetku drugega polčasa in tako dosegel četrti in peti prvenstveni cilj v sezoni ter skočil na vrh lestvice strelcev. Koper je z drugo zmago v sezoni, prvo na svojem stadionu, preskočil Domžale, ki so na tretji tekmi zapored ostale brez zmage.

Prva liga Telekom Slovenije, 7. krog:

Sobota, 17. oktober:
baker : Domžale 2: 0 (1: 0)
Mulahusejnović 26., 52.

Gorica: Maribor 0: 4 (0: 1)
Mitrović 16., Požeg Vancaš 62., Kronaveter 75./11m, Klinar 84.

4. – Đorđe Ivanovič (Olympia),
3. – Andrija Filipović (Mura), Dario Kolobarić (Domžale), Nino Kouter (Mura), Rok Kronaveter (Maribor), Jasmin Mešanović (Maribor), Christos Rovas (Tabor), Žan Žužek (Koper)

1/28

READ  Goran DRAGIĆ je v polfinalu dobil nasprotnika, obeta se nam SPEKTAKL vseh spektaklov!

„Amatérsky evanjelista kávy. Certifikovaný priekopník piva. Nadšene skromný nadšenec popkultúry.“

Previous Post Kaj je? Zakaj je to pomembno? Kje ga lahko kupimo?