Vladko Concor pripravljen pomagati Denver Nuggetsom po poletnih olimpijskih igrah s Slovenijo | Šport

Vladko Concor pripravljen pomagati Denver Nuggetsom po poletnih olimpijskih igrah s Slovenijo |  Šport

Pomanjkanje priložnosti, da pokaže, kaj zmore proti najboljši košarkarski reprezentanci na svetu, ni zmanjšalo izkušenj Vladka Concorja na olimpijskih igrah to poletje.

Kankar je v svojo tretjo sezono vstopil pri Denver Nuggets, saj je bil eden od dveh igralcev lige NBA v slovenski ekipi z zvezdnikom Dallas Mavericks Luco Dancikom.

Slovenci so po porazu proti Franciji z 90:89 v polfinalu izgubili bronasto kolajno proti Avstraliji. Concor je proti Franciji končal z 11 točkami in devetimi skoki, v tekmi za zlato medaljo pa je izgubil proti ameriški zvezdniški ekipi lige NBA. V finalu svojih prvih olimpijskih iger je dodal osem točk in štiri skoke. V ekipnem delu je Slovenijo popeljal do zmage z 22 točkami proti Španiji in si prislužil nekaj hvalisanja proti igralcu Nuggets Fagundu Campazsu z 12 točkami v zmagi nad prvo slovensko košarkarsko olimpijsko tekmo.

“To je bila dobra izkušnja. V čast mi je predstavljati svojo državo, Slovenijo.

“Na splošno je to zabavno poletje.”

Upamo, da se bo zabava razširila v tej sezoni. Cancருக்குr ni imel veliko priložnosti proti nekaterim najboljšim igralcem na svetu, ker sedem minut na tekmo v ligi NBA ni izenačil. V prejšnji sezoni je v dodeljenih minutah dosegal 2,1 točke in 1,2 skoka na tekmo. Concor se v tej sezoni pripravlja na to priložnost in ob vstopu v NBA se počuti zelo aktivnega, ko igra blizu svoje teže.

“Vem, da smo dobra ekipa, prvenstvena ekipa. Moja vloga bo popravila vsako situacijo, v katero sem uvrščen. Mislim, da mi bo to res pomagalo v prihodnosti pri moji košarkarski karieri. Ne glede na to, kje sem uvrščen, vloga, ki mi bo dodeljena, mi bo zelo pomagala,” je dejal Connor.

READ  Pregled: Romarji - Cineuropa

“(Moja) pričakovanja so pripravljena vsako minuto, ko dobim priložnost za igro.”