Velika udeležba, saj se Dončić in Slovenija vračata domov

Avtor Johnny Asconis / [email protected]

Slovenija se je na olimpijskih košarkarskih igrah prvič uvrstila na četrto mesto. Četrto mesto blizu stopničk pomeni dva poraza po vstopu v polfinale, kar vsekakor ne moremo šteti za idealno, a navijači so v nedeljo vdrli na Mednarodno letališče Ljubljana, da bi pozdravili Luko Dončića in njegove soigralce.

“Rad bi se zahvalil vsem, ker ste ostali pozno ponoči in nas podpirali,” Dončić je rekel, Slovenski pristaniški releji Siol.netIn “Vemo, da si bil z nami. Brez oboževalcev tam ne bi bilo isto.”

22-letni Dončić se je reprezentanci posvetil celo poletje, da bi pomagal Sloveniji pri napredovanju skozi olimpijski kvalifikacijski turnir, nato pa je v Tokiu v povprečju dosegal 23,8 točke, 9,7 podaje, 9,5 skoka in 1,2 ukradene žoge na tekmovanje. Časovna razlika z Japonsko je slovenske navijače prisilila v nenavadno spremembo gledanosti.

Še vedno je bil nor sprejem za slovensko reprezentanco, ki je potovala iz Tokia v glavno mesto države prek Münchna. Pozdravna množica s slovenskimi zastavami in majicami je praznovala prihod reprezentantov in štaba.

“Najhuje je bilo po našem zadnjem porazu. Res smo si želeli osvojiti medaljo,” Dončić je priznal, “Po neprespani noči smo se sprijaznili z dejstvom, da smo na prvih olimpijskih igrah dosegli velik uspeh.”

Slovenija je pometla s tretjo skupino, v kateri so bile gostiteljica Španija, Argentina in Japonska, v četrtfinalu pa je premagala tudi Nemčijo, v polfinalu pa izgubila s Francijo in z Avstralijo v primeru bronaste medalje.

READ  FOTO: Pozdrav velikosti kokošjega jajca v Prekmurju, pomembne posledice drugod po državi

Dončićeva prelomna predstava mu je prinesla mesto med najboljšo peterico turnirja poleg MVP Kevina Duranta, Patty Mills, Rudija Goberta in Rickyja Rubia.