V živo: po mojstrovini Olimpije Tabor hitro do izenačenja

Olimpija igra v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Sežani pri Taboru. Na prvi nedeljski tekmi sta Bravo in Aluminij v Ljubljani remizirala z 1: 1. Zvečer nas čaka obračun med Domžalami in Muro. V soboto sta se tekmi v Mariboru, kjer je gostoval Koper, in v Novi Gorici, kjer je Gorica gostila Celje, z Ljudskim vrtom končale 1: 1.

Tabor: Olimpija 1: 1 * (1: 1)

ZAČETEK DRUGE POLOVICE! Se bo rezultat v Sežani spremenil ali se bo četrta tekma tega kroga prvenstva končala z 1: 1?

POLČAS! Prvih 45 minut tekme v Sežani je za nami. Rezultat je trenutno izenačen na 1: 1.

GOOOL !!! Vodstvo Olimpije ni trajalo dolgo. Po sijajni kampanji, ki jo je v vrstah Sežanov uspešno zaključil Afričan Aldair, Aluminij je v 17. minuti izenačil na 1: 1.

GOOOL !!! Olimpija je v 12. minuti v Sežani po lepi podaji povedla Djordjet Ivanovič mojstrsko zadeti Timi Max Elšnik.

ZAČETEK TEKME: Začel se je obisk Olimpije na zahtevnem igrišču v Sežani, kjer Tabor v tej sezoni ni zbral niti točke. Med drugim je tu premagal Maribor. Mimogrede, če bo tokrat zmagala Olimpija, bo na lestvici prvenstva skočila pred večnega tekmeca s Štajerske.

Pred tekmo:
Na Krasu se bo res začelo ob 14. uri. Tabor, ki se v tej sezoni odlično zna doma, kjer je v prvi ligi premagal vse štiri ovire in se lahko pohvali s stoodstotnim rezultatom (premagal je Bravo, Maribor, Aluminij in Koper), bo skušal nadaljevati serijo proti zmajem . Če bi Sežani v gosteh osvojili točke, bi bili vodilni v prvenstvu. Kraševci so v sredo ostali praznih rok v pokalu stran vodilnega drugoligaša Radomlje, ki mora na tekme do nadaljnjega pozabiti, saj je druga liga je bila prekinjena zaradi izbruha novega koronavirusa. Istega dne bi se Olimpija skorajda poslovila od pokala, a se je izvlekla iz težkega položaja.

V Brežicah je zaostala z 1: 3, a do konca rednega dela izenačila na 3: 3, nato pa po loteriji enajstmetrovk, kjer se je izkazal visoki vratar Žiga Frelih, dosegla četrtfinalno karto. Navijači zmajev niso bili preveč zadovoljni z nastopom favoritov, a prvič v tej sezoni so zadeli Ante Vukušić, kar je slaba novica za obrambo Tabora. Slaba novica za Olimpijo pa je dejstvo, da je Maura camoranesija na klopi je Tabori uspelo Goran Stanković, do nedavnega šef mladinske ekipe NK Olimpija. Ljubljanski klub zelo dobro pozna, kar bi mu lahko pomagalo pri pripravi na nedeljsko tekmo.

READ  Slovenski Revoz bo zaradi stalnega svetovnega pomanjkanja čipov odpustil 450 delovnih mest