V Sloveniji se vračajo moška državna prvenstva

Po izgubljeni lanski sezoni zaradi ukrepov Covid-19 so igralci končno stopili na drsališče v slovenski najvišji moški ligi.

Slovenska nogometna liga (1.SFL) ima šest ekip v rednem delu sezone 21/22, kjer se bodo najboljši klubi pomerili v Floorball ligi 3 narodov, ki se bo začela v začetku leta 2022.

V soboto sta zmagali obe ekipi iz Škofje Loke, v torek pa je Polanska Banda premagala Polycom Brlog, čeprav so gostitelji po drugem polčasu vodili s 3:1. PB-ji Luca Stanonic Bil je povratnik, dosegel je običajen hat-trick.

Insport A je svojo vlogo favorita potrdil z zmago nad Olimpijo Ljubljana. Borovnica, več državnih prvakov, ki so v remontu, so močno gostovali proti Insportu B, ki ga je rešil Nejk BklajEnajstmetrovka v zadnjih minutah.

Če prvi krog pokaže, kako se tekmovanje razvija, nas čaka velika bitka za prvenstvo Final Four. Naslednje tekme bodo v soboto, 23. oktobra.