Trener Olimpije kritike prosi, naj mu dajo mir. Ima tudi prijavo za NZS.

“Kapo dol fantom, odigrali so odličen derbi,” je ekipo za šov pohvalil trener Olimpije Dino Skender in pojasnil, kako so se morali spopasti z velikim pritiskom pred tekmo z Mariborom. Zmaji so prekinili niz petih zaporednih zmag Maribora z 2: 0. Mauro Camoranesi jim je čestital in dodal, da je ekipa z učinkovitejšim napadom zmagala v Stožicah.

Sportal

Maribor je v Ljubljani spet padel, Olimpija se po odličnem derbiju vrača

komentarji:

1.

oddelki:
4.

Zgodovina se je ponovila v Stožicah. Poleti je Maribor, ki je pod vodstvom, v Ljubljano prišel samozavestno Sergej Jakirović dosegel je štiri zmage, nato pa je bil razočaran in pred praznimi tribunami v Stožicah izgubil z 0: 1. Bila je zelo sladka zmaga Dina Skenderja. Danes se je postalo še bolj sladko, ko je bilo spet boljše od vijolic. Tokrat je zmagal z 2: 0, medtem ko je prekinil niz petih zaporednih zmag Maura camoranesija!! Mariborčani so znova prejeli sporočilo, da po uspešnem zmagovitem nizu z Olimpijo ni dobro jesti češenj, če jo vodi mladi Slavonec.

Gol Đorđa Ivanovića za 1: 0:

Upa, da bo zdaj manj kritik

Nedolgo je Đorđe Ivanović zamudil večni derbi.  Po tekmi v Domžalah je sicer čutil težave, v sredo pa si je pomagal z injekcijami bolečin, ki so pomagale.  V prvem polčasu je Srb mučil mariborsko obrambo, dosegel zadetek, spektakularno zatresel prečko in zapravil še dve lepi priložnosti.

Nedolgo je Đorđe Ivanović zamudil večni derbi. Po tekmi v Domžalah je sicer čutil težave, v sredo pa si je pomagal z injekcijami bolečin, ki so pomagale. V prvem polčasu je Srb mučil mariborsko obrambo, dosegel zadetek, spektakularno zatresel prečko in zapravil še dve lepi priložnosti.

“Odlična predstava. V prvem polčasu smo bili vrhunski, izgledali smo vrhunsko, tako v napadu kot v obrambi. Potem smo vedeli, da bo Maribor v drugem polčasu tvegal in napadel vse ali nič. Branili smo organizirano in kakovostno. Kapo dol fantom. Derbi vedno prinese velik pritisk, če pa dodamo še spoznanje, da bi Maribor lahko pobegnil pri +7, je pritisk še večji, a z njim smo se odlično sprli, “je bil zelo ponosen na moštvo po dragoceni zmagi nad vodilnim Mariborom, s katerim se je približal celotni točki zaostanka.

READ  Generalni državni tožilec Evropske unije je Slovenijo obtožil vmešavanja v pravosodje naroda in sveta

Vesel je, da je Olimpija z zmago nad največjim tekmecem navijače spravila v dobro voljo. “Navijače smo razveselili in jim polepšali božič. Ostali so nam še štirje krogi. Upam, da bo zdaj manj kritik s strani medijev, navijačev, simpatizerjev. Sploh ne vem, kdo tako kritizira in kdo so kritiki dotikanje, klub ali vodstvo. Apeliram na vse, naj polepšajo božič. Dajte nam mir, da bomo lahko dali vse od sebe. Da bomo imeli glave na mestu. Dajte mami malo podpore. Fantje jo potrebujejo. Pokazali so, da si zaslužijo malo podpore, «je Skender pozval vse kritike, naj pokažejo tudi svojo drugo plat in priznajo, kako Olimpija v takšnih okoliščinah beleži pozitivne rezultate, ki bi jih lahko ocenili s čim drugim, razen z vrsto kritik.

Ne more verjeti, zakaj je nastala negativna podoba Olimpije

Po porazu z Domžalami ni mogel verjeti, koliko pritiska se je začel ustvarjati. Prejel je sporočila v njegovo podporo, naj vztraja do konca in ne obupa.

Fotogalerija s tekme v Ljubljani, fotograf Vid Ponikvar:

1/39

“Ne razumem, kako je bilo mogoče nenadoma ustvariti tako negativno podobo o nas, če se ve, da smo ekipa v procesu nastajanja. Proti Mariboru smo potrdili, da smo na pravi poti, a je težko pričakovati, da bomo zmagali v vsaki tekmi, še posebej, če se igra vsake tri ali štiri dni, bi morali v nedeljo igrati v Celju, spet čez tri dni, če ne bomo na najvišji ravni, nas bodo vsi presenetili, lahko pa rečem, da ni nič presenetljivega, “je izpostavil dejstvo, da Olimpija igra neprimerno slabše, če se na eno tekmo pripravlja le tri dni, dober primer tega pa je nedavna tekma v Domžalah. Nasprotno, ko imajo štiri dni, kot so jih imeli do velikega derbija z Mariborom.

READ  Pred kvalifikacijami za svetovno prvenstvo Malte smo se tu zadnjič srečali s temi ekipami

Olimpija bi najraje gostovala v Celju v ponedeljek ali torek

Dino Skender je tudi v tretjem derbiju z Mariborom ostal neporažen.

Odpoved četrtkove tekme med Taborom in Celjem, bodočim tekmecem Olimpije, je Ljubljančanom zagotovila tudi dodaten zaplet in razmislek.

“Upam, da tekma ne bo odigrana v nedeljo. Apeliram na tiste, ki vodijo tekmovanje, da ga preložijo,” ima prošnjo tudi za Nogometno zvezo Slovenije. “Za tekmo smo se dogovorili v nedeljo v Celju, ker smo mislili, da bodo tudi oni imeli danes. Tako so njihovi odpadli in bodo počivali cel teden, kar je za nas nesprejemljivo,” je izpostavil razliko med Olimpijo in branilci naslova. ki je danes zaman čakal dvoboj na Krasu.

Cilj Andresa Vombergarja za zmago z 2: 0:

Olimpija bi rada tekmo preložila za dan ali dva. Mogoče v ponedeljek ali torek. Akcija se je že začela. “Če bi imeli na voljo 22 igralcev, bi samo rotiral ekipo in jo zamenjal in ne bi bilo težav. Tako pač imam. Takšna situacija v nedeljo v Celju ne bi mogla ponoviti tako dobre predstave, kot je proti Mariboru … Še posebej v prvem polčasu.

Camoranesi: Tri priložnosti za Olimpijo, tri priložnosti za Maribor

Takrat je tudi Maribor nekaj priložnosti ustvaril, predvsem Jasmin Mešanović. O tem je po tekmi razpravljal tudi skopi trener Mauro Camoranesi. Najprej je poudaril, kako je zmaga Olimpije v celoti zaslužena, nato pa pojasnil, kaj je odločilo tekmo v korist Ljubljane.

Po petih zaporednih zmagah so Mairborčani potegnili kratko in tekmo končali tudi brez zadetka.

“Nismo izkoristili svojih priložnosti, imeli smo tri, nasprotnik pa je naš. Učinkovitejša ekipa je zmagala nocoj,” je dejal nekdanji italijanski nogometni velikan in dodal, da je z igro zadnje vrste nezadovoljen. “Olimpija je ustvarila tri priložnosti. Le tri,” je z italijanskim potnim listom ponovil Argentinec, ki je tako ostal brez zmage na drugem večnem derbiju v Sloveniji.

READ  Luton Town Exchange News: Zvezdni netopirji, povezani z sovražniki, puščajo ugibanja, Southampton je zapustil Bournemouth, da bi obvladal

Ena zapravljenih zrelih priložnosti NK Maribor:

Tolaži ga lahko samo podatek, da Maribor še vedno vodi. Vendar so se zasledovalci zelo približali. Olimpija na točko, Mura in Koper na dve točki, ki bi lahko v nadaljevanju jesenskega dela poskrbele za zelo pestro dogajanje. Kar zadeva Olimpijo, morda že v nedeljo ali pa dan pozneje. Če ugodijo prošnji za preložitev tekme v knežjem mestu …