Tottenham premagal slovensko Muro, West Ham napreduje | Nogometne novice

Desetčlanski Tottenham je prejel pozni gol in padel z 2:1 proti slovenski NS Muri, zaradi česar je londonski klub v nevarnosti izstopa iz tretjega ranga.

Amadez Marosa je v četrtek v Mariboru ob dodatku v soboto zadel štiri minute v Muro in zaključil hiter protinapad, ko je bil strel odbit in zavit v mrežo. To je bil velik udarec za novega trenerja Tottenhama Antonia Conteja, saj mora njegova ekipa v zadnjem krogu premagati zmagovalca ekipe Rennes, da bi dobila priložnost za napredovanje.

“To je za nas strašna izguba,” je dejal Conte. “Uspešnost je bila slaba. Vemo, da je pred nami veliko dela,” je dejal. “Bili smo slabi ne le tehnično in taktično, ampak tudi psihično. Potreben bo čas, da vrnemo Tottenham.”

Na isti tekmi je Roma Joseja Mourinha premagala Sorio Luhansk s 4:0 na Olimpijskih igrah Stadiona, skupina C. Prvo mesto so zasedli LASK, Gent in Alkmar.

V ligi Europa je West Ham Rapid z zmago nad Dunajem z 2:0 na vrhu skupine H z eno tekmo do konca. Bayer Leverkusen se je po zaostanku 2-1 uvrstil v 16. krog. Monaco je v skupini G tudi premagal Celtic s 3:2.

V osmino finala napreduje le osem zmagovalcev ekip, ki se z osmimi ekipami na tretjem mestu v Ligi prvakov uvrstijo v končnico za drugo mesto. Podoben sistem deluje za tretjeuvrščene ekipe evropske lige v konferenčni ligi Europa.

Evropska konferenčna liga

Mura je izgubila prve štiri ekipne tekme, napredovala pa je v 11. minuti, ko je z notranje strani mreže zadel Tommy Horvot. Tottenham je bil favorit za zmago v prvi izvedbi turnirja, nato pa je bil Ryan Sezekon v 32. tekmi izključen z drugim rumenim kartonom.

V 72. igri je Harry Kane izenačil pod ozkim kotom, a je Tottenham po nepotrebnem dal Muri priložnost, da se pomeri z njim v zadnjih sekundah. Rennes je premagal skupino G z 11 točkami po remiju s 3:3 proti Witzes Arnhemu, ki je s Tottenhamom izenačen na sedmih.

READ  Jose Mourinho: šef Tottenhama proti subjektivnosti za rokomet | Nogometne novice

Serial Tessers so dosegli svoj drugi gol na tekmi na igrišču Slovakia Prague in s Fayenordom dosegli 2-2. To je bilo dovolj, da je nizozemska ekipa končala na prvem mestu v skupini E. Kopenhagen je premagal gibraltarski Lincoln Red Imps s 4:0 in se uvrstil na vrh skupine F .

Zadeti v prvem polčasu Carlesa Pereza in Niccola ஜ Janiola so Romi zagotovili udobno blazino, medtem ko je Jordan Verdaut s tega mesta zgrešil priložnost s 3:0 in ubranil drugo enajstmetrovko proti Juventusu. Tommy Abraham je v drugem polčasu dodal še dva zadetka.

Vodja ekipe Bodo/Klimt iz Norvežana sta premagala sofijski CSKA z 2:0 in prevzela eno točko prednosti pred Romo. LASK je v odločilni tekmi skupine A premagal Maccabi Tel-Aviv z 1:0. Gent je bil na vrhu skupine B, čeprav je izgubil z 1:0 proti Anorthosisu, potem ko je Partizan izgubil z 1:0 proti Flori. AZ Alkmaar je premagal skupino D z 1:1 proti češki ekipi Jablonek.

evropska liga

V 40. minuti na Dunaju je napadalec West Hama Andrej Yarmolenko z glavo zadel z glavo, ki jo je v prvem polčasu preusmeril kapetan Mark Noble z točke v nadaljevanju. West Ham je na vrhu skupine H s 13 točkami, šest pred zagrebškim Dinamom.

Celtic je vodil, dokler ni Robert Andrich v 82. minuti dosegel svoj drugi gol za Leverkusen in s 87. podajo mladega napadalnega vezista Floriana Wirtza premagal vratarja Joeja Harta.

Bedis se je v isti skupini G uvrstil v končnico in premagal Ferencvaros z 2:0. Leicester je bil na poti, da premaga skupino C v zmagi s 3:1 nad Legio iz Varšave, kjer so se poljski navijači spopadli s policijo na tribuni. V prvem polčasu so za Leicester zadeli Patson Dhaka, James Madison in Wilfried NDT.

READ  Največji prehod od izbruha virusa: Chelsea odpre blagajno, dogovor je sklenjen! - Novice

Mahir Emreli je zgrešil enajstmetrovko za Legio z 2:0, nato pa je Philip Miladenović znižal vodstvo gostiteljev na 2:1. Leicester Spartak ima točko prednosti pred Moskvo in Napolijem in igra za italijanski klub v zadnjem krogu. Monaco je v prvem polčasu proti Real Sociedadu premagal skupino B z 2:1 in v 10 minutah dosegel tri zadetke.

Kevin Woland se je na uvodni udarec Alexander Isaac Monaca odzval z zmago Youssefa Fopane. Lyon, ki se je že uvrstil v naslednji krog, je po zmagi nad Brandbyjem s 3-1 zmagal na petih od petih tekem. Rangers so na prvi tekmi Giovannija von Bronkhorsta končali na drugem mestu z zmago nad Sparto Brock z 2:0. Pristojbina.