Tottenham je premagal slovensko Muro, West Ham pa je napredoval

Tottenham, ki ima v četrtek v konferenčni ligi Europa 10 mož, je prejel pozni gol in izgubil z 2:1 proti slovenski NS Muri, s čimer je londonski klub v nevarnosti izstopa iz tretjega ranga.

Amadeus Marosa je za Muro zadel štiri minute po zaustavitvi pri Mariboru, ki ga je odbil s strelom iz hitrega protinapada in zagnal v mrežo. To je velik udarec za novega trenerja Tottenhama Antonia Conteja, čigar ekipa zdaj tvega izpad, če v zadnjem krogu izgubi proti Muri Witche Arnhem.

V ligi Europa je West Ham Rapid premagal Dunaj z 2:0 in se uvrstil na vrh skupine H z eno tekmo do konca. Bayer Leverkusen, ki je v skupini G premagal Celtic s 3-2 in zaostal z 2-1, se je uvrstil v 16. krog.

V osmino finala napreduje le osem zmagovalcev ekip – drugouvrščeni z osmimi ekipami na tretjem mestu v ligi prvakov se bodo uvrstili v končnico.

Podoben sistem deluje za tretjeuvrščene ekipe evropske lige v konferenčni ligi Europa.

Evropska konferenčna liga

Mura je izgubila prve štiri ekipne tekme, napredovala pa je v 11. minuti, ko je z notranje strani mreže zadel Tommy Horvot. Tottenham je po enem največjih favoritov za zmago v prvi izvedbi turnirja v 32. tekmi z drugim rumenim kartonom izločil Ryana Cheseknona.

V 72. tekmi je Harry Kane iz tesnega kota izenačil, a je Tottenham po nepotrebnem dal Muri priložnost, da se pomeri z njim v zadnjih sekundah.

Rennes je premagal skupino G z 11 točkami po remiju s 3:3 proti Witzesu Arnhemu, ki je s Tottenhamom izenačen na sedmih.

Serial Tessers so v sodnikovem dodatku dosegli svoj drugi gol, pri čemer so na stadionu Slavia Brock za Fayenord remizirali z 2:2, kar je bilo dovolj, da je nizozemska ekipa zasedla prvo mesto v skupini E.

READ  Italijanski smučar Pacino je zmagal 2. zapored GS, Schiffrin 6. - KVEO-TV

Kopenhagen je bil na vrhu skupine F, potem ko je s 4:0 premagal gibraltarski Lincoln Red Imps.

evropska liga

Na Dunaju je napadalec West Hama Andrej Yarmolenko v 40. minuti z glavo zadel z glavo, a je kapetan Mark Noble v prvem polčasu spremenil strel na točki v sodnikovem zaboju in West Hamu prevzel nadzor. West Ham je na vrhu skupine H s 13 točkami, šest pred zagrebškim Dinamom.

Celtic je vodil, dokler ni Robert Andrich v 82. minuti dosegel svoj drugi gol za Leverkusen, odbita podaja mladega napadalnega vezista Floriana Wirtza pa je z roba kazenskega prostora z miško z miško za zmagovalca v 87. minuti podal vratarju Joeju Hartu.

Bedis se je v isti skupini G uvrstil v končnico in premagal Ferencvaros z 2:0.

(Izjava o omejitvi odgovornosti: ta zgodba je bila samodejno ustvarjena iz sindiciranega vira; samo sliko in naslov je morda predelal www.republicworld.com)