Tottenham je premagal slovensko Mouro, West Ham pa napreduje

Tottenham, ki ima deset igralcev, je prejel pozni gol in v četrtek izgubil proti slovenski ekipi NS Moura v ligi Europa z 2:1, zaradi česar londonski klub tvega izpad iz tretjega ranga.

Amadej Maroša je za Mora v štirih minutah dodatka zadel v Mariboru, ki je hiter protinapad zaključil z volejem. To je bil velik udarec za novega trenerja Tottenhama Antonia Conteja, čigar ekipa mora zdaj verjetno v zadnjem krogu premagati Rennes, ki je zmagal v skupini, da bi imela priložnost za napredovanje.

“To je za nas velika izguba,” je dejal Conte. “Predstava je bila slaba. Vemo, da nas čaka veliko dela,” je dejal. “Bili smo slabi ne le tehnično in taktično, ampak tudi psihično. Potrebovali bomo nekaj časa, da bomo Spurse vrnili.”

V istem tekmovanju je ekipa Rome pod vodstvom Joseja Mourinha premagala Zoryo Luhanske s 4:0 na stadionu Olimpico in ostala v konkurenci za prvo mesto v skupini C.

V naslednji krog so se uvrstili še LASK, Gent in Alkmaar.

V evropski ligi je West Ham osvojil prvo mesto v skupini H s tekmo in dosegel zmago z 2:0 nad Dunajskim Rapidom. Bayer Leverkusen se je prav tako odločil za uvrstitev v osmino finala, potem ko se je vrnil iz zaostanka z 2:1 in v skupini G premagal Celtic s 3:2.

Svojo skupino je zmagal tudi Monako.

Samo osem zmagovalcev skupin gre neposredno v osmino finala – drugouvrščeni vstopijo v končnico z osmimi ekipami, ki so v skupinah lige prvakov zasedle tretje mesto.

Podoben sistem deluje tudi pri tretjeuvrščenih ekipah evropske lige, ki so izpadle v Evropsko konferenčno ligo.

Evropska konferenčna liga

Mora je izgubila prve štiri tekme v skupini, a je povedla v 11. minuti, ko je v mrežo zadel Tommy Horvat. Tottenham, eden glavnih favoritov za zmago v prvi izvedbi tekmovanja, je v 32. minuti z drugim rumenim kartonom izključil Ryana Sessegnona.

READ  Kam je izginil sin Joca Pečečnika?

Harry Kane je v 72. minuti iz tesnega kota izenačil, a je Tottenham v zadnjih sekundah dal Mouri po nepotrebnem priložnost za odgovor.

Rennes je zmagal v skupini G z 11 točkami, potem ko je remiziral s 3:3 z Vitessejem Arnhemom, ki se je izenačil s Tottenhamom s sedmimi točkami.

Cyriel Dessers je v sodnikovem dodatku dosegel svoj drugi gol in zagotovil remi za Feyenoord z 2:2 v praški Slaviji, kar je bilo dovolj, da je nizozemska ekipa končala na prvem mestu v skupini E.

Kopenhagen je bil na vrhu skupine F, potem ko je s 4:0 premagal Lincoln Red Imps iz Gibraltarja.

Zadetki v prvem polčasu Carlesa Pereza in Nicola Zaniola so Romi omogočili odmor v prvem polčasu, preden je Jordan Veritot zgrešil zlato priložnost za 3:0 iz enajstmetrovke, drugo zaporedno enajstmetrovko, ki jo je ubranil po eni proti Juventusu. Tammy Abraham je pri drugem golu dodala še dva zadetka, od tega enega z udarcem z glavo.

Vodja skupine Bodo/Glimt iz Norveške je premagal sofijski CSKA z 2:0 in osvojil prvo mesto s točko prednosti pred Romo.

LASK je premagal gostitelja Maccabi Tel Aviv z 1:0 v tekmi, v kateri je bila skupina A odločilna za zmagovalca.

Gent je osvojil prvo mesto v skupini B kljub porazu pri Anorthosisu z 1:0 po porazu Partizana z 1:0 na gostovanju pri Vlori.

Alkmaar je četrti niz dobil po remiziranju s češkim Jabloncem z 1:1.

evropska liga

Napadalec West Hama Andriy Yarmolenko je v 40. minuti na Dunaju zadel z glavo, kapetan Mark Noble pa je v prvem polčasu v dodatku dosegel enajstmetrovko, s čimer je West Ham prevzel nadzor. West Ham vodi v skupini H s 13 točkami in šest točk zaostanka za zagrebškim Dinamom.

Celtic je bil v prednosti, dokler ni Robert Andrich v 82. minuti dosegel svoj drugi gol za Leverkusen, Moussa Diaby pa je žogo z roba kazenskega prostora zadel mimo vratarja Joeja Harta in zmagal v 87. minuti s podaje mladega napadalnega vezista Floriana Wirtza.

READ  Slovenija bo okrepila sodelovanje v prostovoljnih programih Evropske vesoljske agencije (ESA).

Betis si je zagotovil nastop v končnici v isti skupini G, potem ko je premagal Ferencvaros z 2:0.

Leicester je ostal na poti do zmage v tretjem nizu z zmago nad Legio iz Varšave s 3:1 v tekmi, na kateri so se poljski navijači spopadli s policijo na tribunah pred svojim domom.

V prvem polčasu so za Leicester zadeli Patson Dhaka, James Madison in Wilfred Ndidi.

Maher Emreli je z 2:0 zgrešil enajstmetrovko za Legio, preden je Filip Mladenović znižal vodstvo gostiteljev na 2:1.

Leicester ima eno točko prednosti pred Spartakom iz Moskve in Neapljem, v zadnjem krogu pa igra za italijanski klub.

Monaco je drugi niz dobil po zaslugi zmage nad Real Sociedadom z 2:1 in v prvem polčasu vse tri zadetke dosegel v 10 minutah.

Alexander Isaacs se je na uvodno tekmo Monaca odzval prek Kevina Vollanda, preden je Youssouf Fofana zapečatil zmago.

Lyon se je že uvrstil v naslednji krog in dosegel pet od petih zmag z zmago s 3:1 v gosteh pri Brondbyju v skupini A.

Rangers je na prvi tekmi Giovannija van Bronckhorsta zmagal z 2:0 nad praško Sparto na drugem mestu v skupini.