Tottenham 1-1 Arsenal: Vivian Meedema je premagal Spurs na WSL | Nogometne novice

Tottenham 1-1 Arsenal: Vivian Meedema je premagal Spurs na WSL |  Nogometne novice

Da bi pri Tottenhamu dosegel neodločen izid 1:1, je Arsenal potreboval udarec z glavo Vivian Mideme ob poškodbi, saj se je 100-odstotni začetek sezone vodilnih žensk v superligi končal.

Spursi so se pojavili na vrhuncu priljubljene zmage na stadionu Hive, nato pa so Rachel Williams v 25 minutah povedli blizu.

Kljub temu je Midema z glavo v 92. minuti vodilnim na koncu prislužila zasluženo točko, domači pa so zasedli tretje mesto na lestvici.

Kako so Spurs končali Arsenalov zmagovit začetek sezone

Arsenal je v tej sezoni zmagal na vseh šestih ligaških tekmah in si prizadeva, da bi prišel na stadion Hive in ohranil prvaka Chelsea na vrhu lestvice. Do odmora so bili izginili iz oči.

Prvič je bil sprožen začetek Finland International, zaradi česar je Beth Mead izven svoje linije in ustvaril odličen blok, ki mu je preprečil, da bi odprl rezultat v 40. minuti tekme.

Nogometaši Tottenhama slavijo po vodstvu
slika:

Gledalci so v prvem polčasu dvakrat zadeli prečko, v prvem srečanju pa se je njegov prosti strel z levega roba igrišča čudežno nagnil čez leseno Corbello. Pred odmorom križ po nekaj minutah še trese.

Včasih je bilo več kot drugo tretjino, ki je ustrezalo rivalstvu med Arsenalom in Gorbelo, in spet, ko je Mead zavrnil iz bližine.

Kia je neizogibno našla Simona Kida Grahama v prostoru na levi strani vratnice, ki je prebila v Spurs, in potem, ko je njegov nizek pogon lovil Manuel Ginsberger, je Williams žogo izenačil na drugem mestu. Arsenal je v letošnji sezoni prvič zaostal v ligi WSL.

Šest minut pozneje, ko so gostiteljice zadele nizko prečko Sheline Sadorski naravnost v dvorišče osem metrov proti Ashleyju Nevilleu, so gostiteljice gotovo podvojile prednost.

Arsenalova Vivian Midemo in Tottenham Hotspur Ashley Neville (desno) se borita za žogo
slika:
Za žogo se borita Vivian Midema iz Arsenala in Ashley Neville iz Tottenham Hotspurja (desno).

Ko je bil pozni pritisk Arsenala končno največji od vseh, ki je posnemal domači udarec z glavo z levega kota, je bil čas, da se ustavimo in pregnamo to Miss Spurs.

READ  Razvijalci Apple bodo do leta 2020 povečali okoljske račune in prodajo za App Store za 24 odstotkov

Kaj je naslednje?

Spursi odpotujejo v Watford na dvoboj v skupinskem delu pokala FA WSL v sredo zvečer ob 19.30, isto noč, ko Arsenal gosti HB Coke v skupinskem delu Lige prvakov (20.00).