Tansik vodi Kosi mimo hladne vročine | Košarka | Šport

Gostitelji Dallas Mavericks so v noči na petek premagali Miami Heat s 93:83, saj je Luca Tanzič zbral 27 točk, 15 skokov in sedem podaj.

Danzik je na koncu premagal slovenskega branilca Korana Tragiča, ki ga je prvič premagal na treh srečanjih lige NBA. Drake je zabeležil 10 točk in sedem podaj.

Poleg tega je Dallas sprejel svoj poraz v šestih tekmah proti Miamiju, ki je konkurenco ekip razdelil v par finalov NBA.

Največja izdaja Miamija v petek je bilo njegovo streljanje. Heat je zgrešil svojih prvih 14 poskusov s tremi točkami in končno potonil strel iz velike razdalje, ko je bil Duncan Robinson v tretji četrtini preobrnjen z 9:07.

Na koncu je Miami streljal z 7 na 33 (21,2 odstotka) onkraj krivulje. Dallas je bil s 3 točkami 12 (32,4 odstotka) od 37.

Vroči zvezdnik Jimmy Butler se je vrnil po dveh izpuščenih tekmah z zvinom desnega gležnja, a so ga v 27 minutah ustavili zaradi dveh točk, treh skokov in dveh podaj.

Miami Pam Adebayo je z 19 točkami in 11 skoki naredil svoj drugi zaporedni dvojni dvojček. Imel je igro štiri kraje.

Trije igralci Mavericksa z vezmi v Miamiju so se zadovoljivo trudili. Tim Hardway mlajši, sin nekdanjega zvezdnika Heat-a, ki je v Miamiju igral srednjo šolo, je dosegel 18 točk. Prispevala sta nekdanja igralca Heata Josh Richardson (11 točk) in James Johnson (osem točk, vse v drugi četrtini).

Dallas je po prvi tretjini obeh ekip vodil 20-16, Mavericks pa je ob polčasu vodil 46-31, zahvaljujoč 42,1-odstotnemu streljanju, od tega 6 od 18 iz dosega 3 točk.

V splošnem so bile te številke pešci, v primerjavi s 25-odstotnim streljanjem v prvem polčasu Miamija in zmago od 0 do 14 v poskusih treh točk. Heat v prvem polčasu ni imel dvomestnih rezultatov.

READ  Kaj pa če ni tako visok

Miami je dosegel točko po prvem polčasu. Tonsik je, razočaran, ker ni dobil svojega klica na Hoopu, piskal zaradi tehnične napake, Butler pa je vrgel brezplačno.

Dallas je po treh četrtinah povečal na 73-53. Danzig je že imel 23-krat s 23 točkami in 12 skoki.

Heat je v četrti četrtini dosegel 17-4, a bliže kot devet točk ni mogel. Mavericks je s tal zadel 41 odstotkov, Miami pa 37,2 odstotka za igro.