Švicarski smučar Odermat GS je zmagal na uvodni tekmi; Ameriški Rodos 6

SÖLDEN, Avstrija (AP) – Švicarski smučar Marco Odermatt je drugo nedeljo osupnil Avstrijca Rolanda Leadingerja z razliko 0,07.

Ameriški dirkač River Radhamus, ki je bil navdušen nad akrobatskim okrevanjem med svojo prvo vožnjo, je zasedel šesto mesto in dosegel izjemen rezultat v svetovnem pokalu.

Odermat je po uvodni tekmi končal na tretjem mestu, 21,0 za Leidingerjem in za svetovnim prvakom GS Matthieu Faivre.02, vendar je napad pritisnil na oba dirkača z drugo vožnjo.

Favre je izpadel na 11. mesto, Leadinger pa je izgubil frakcije pri Odermatu v večini razpletov, vendar je dosegel najboljši konec kariere na svetovnem prvenstvu, potem ko je osvojil srebro na svetovnem prvenstvu 2017.

“Presenetljivo je bilo dolgo in težko poletje in zelo smo trdo trenirali,” je dejal Odermatt.

»Solton je zame vedno poseben. Pred petimi leti sem tukaj dosegel svoje prve točke svetovnega pokala. Začnite sezono z uspehom … 70 fantov je danes sanjalo o tem, «je dejal švicarski smučar o igrišču z 71 starterji.

To je že tretja zmaga Odermata v veleslalomu, potem ko je v lanski sezoni po zmagah nad Italijo in Slovenijo zasedla drugo mesto v regulativnih fazah.

Odermatt je zavrnil priložnost, da postane prvi avstrijski drsalec razen Marcela Hirscha, ki je zmagal na veleslalom po zmagi Philippa Schörghoferja februarja 2011. Hirsch, osemkratni skupni prvak, ki se je upokojil pred dvema letoma, je dolga leta dominiral v disciplini in zmagal. Šestkratna sezonska diploma GS.

Tretji je bil Slovenec John Gronjek z desetinko sekunde, sledil je Gino Gavicel iz Švice, četrti Švicar in prvak svetovnega pokala GS Alexis Pintorald na skupnem petem mestu.

Aleksander Aamodt Kilde, skupni prvak 2020, ki je zaradi poškodbe kolena izpustil zadnja dva meseca lanske sezone, se bo potegoval za prihajajoči hiter dogodek.

READ  Praznujmo antirazred | Mary Sue

Gildejev norveški moštveni kolega Lucas Braton, ki je lani zmagal na dirki, je zabeležil svoj drugi najhitrejši čas na sedmem mestu, preden se je ob koncu sezone poškodoval kolena.

Rodamus se je izognil nesreči, ko se je njegova desna smučka dvignila v zrak, Američan pa je bil v prvi vožnji bolje v teku devete hitrosti. Dodal je napadalno, a solidno drugo vožnjo in končal na tretjem mestu za Odermeatom in zasedel tri mesta.

“Resnično sem želel iti v sezonsko polnjenje in se vsemu odreči,” je dejal Rodamus, ki je na dirki v Bolgariji februarja lani zasedel 14. mesto v prejšnjem najboljšem cilju GS.

»Počutim se, kot da imam hitrost na treningu. Zato poskušam biti bolj neustrašen, jemljem več in poskušam napadati. Naredil sem veliko napak, a se je na koncu izplačalo, ker sem presegel mejo.

Radamese je bil mladinski svetovni prvak na GS leta 2019, vendar se je trudil ponoviti te rezultate na dirkah svetovnega pokala.

“V zadnjem letu sem se tolikokrat počutil, da sem obžaloval neplačilo, ki sem ga naredil proti napakam, ki sem jih naredil,” je dejal. “Ponosen sem na svojo resnost in ponosen na svoj trud.”

Rhythmus je pritegnil pozornost ne le s svojim smučarskim športom, ampak tudi z ohranjanjem svoje tradicije igranja barvite igre na otvoritvi sezone v Avstriji.

“Za začetek sezone,” je pokazal na barve, podobne leopardu na glavi. “Pripada Chadu Fleischerju, najboljšemu hitrostnemu drsaču v Ameriki v zadnjih letih. Torej, to je moj poklon njemu, kul je in dobi veliko povratnih informacij.

Ryan Cochran-Seagull, še en član ameriške smučarske reprezentance, se je vrnil na svetovni pokal devet mesecev po tem, ko je v nesreči v Kidsbuhelu utrpel manjši zlom vratu.

READ  Začenja se 36. filmski festival LGBT, ki bo na spletu

Cochrane-Seagal je končal na 31. mestu in izgubil za stotinko sekunde in se uvrstil v drugo vožnjo.

Svetovno prvenstvo se nadaljuje v Avstriji, edini vzporedni dogodek sezone pa bo 14. novembra v Lechu / Zürs.