Svetovno prvenstvo IFSC Hachioji 2023: vprašanja in odgovori z Noguchijem Akiom

Ko se začenja svetovni pokal IFSC Hachioji 2023, smo se srečali z nekom, ki ve nekaj o plezanju in plezanju na Japonskem, dobitnikom bronaste olimpijske medalje Noguchijem Akiom, za dogodek in nekaj njegovih misli. videti

Lani vas ni bilo na svetovnem prvenstvu, kaj ste počeli s svojim časom?

Plezanje je še vedno velik del mojega življenja. Vodim plezalne tečaje za otroke in odrasle ter plezalne dogodke in tekmovanja. Poleg tega veliko časa preživim ob televizijskih oddajah in aktivnostih, ki niso plezanje.

Ste spremljali lansko svetovno prvenstvo IFSC?

Na Japonskem delam televizijske komentarje in seveda navijam za japonsko ekipo, tako da čim več spremljam vse tekme svetovnega pokala, pa naj gre za vodenje, balvane ali hitrost.

Ste še povezani z japonsko plezalno skupino?

Nekateri plezalci prihajajo trenirat v telovadnico v hiši mojih staršev, jaz pa hodim na lokalna tekmovanja in se tam pogovarjam s člani japonske plezalne ekipe. Prav tako vedno gledam, kako vadita Tomoa in Meichi (Narasaki).

Kakšni so Hachiojijevi spomini?

Leta 2017 sem zasedel drugo mesto na prvem svetovnem prvenstvu, ki je potekalo v Hachiojiju. Nato sem zmagal na svetovnem prvenstvu 2018. Na svetovnem prvenstvu 2019 sem dosegel drugo mesto v balvanskem plezanju in drugo mesto v kombinaciji, s čimer sem se uvrstil na olimpijske igre. Torej, na Hachioji imam veliko lepih spominov.

Kaj bi svetovali športnikom, ki prvič tekmujejo v Hachiojiju?

Hachioji je veliko mesto, zato lahko po vzponu uživate v prijetni večerji – priporočam. Prav tako sem slišal, da so vstopnice za predstavo razprodane, zato mislim, da bo neverjetno vzdušje z veliko občinstva, zato poskusite uživati ​​v izkušnji.

Na koga moramo biti pozorni v Hachiojiju?

READ  Denis Avdić Šov kot še nikoli - v popolni temi!

Med moškimi moram imeti Sorado Anraku. Pred dnevi je zmagal na japonskem pokalu Boulder & Lead in verjamem, da je 16-letnik, ki se bo letos potegoval za medalje svetovnega pokala. Pričakovanja so velika, kako dobro se bo izkazal na mednarodnih tekmovanjih.

To dekle je bila seveda japonska asica Miho Nonaka. Verjamem, da se bo še naprej borila vse leto od prvega dogodka v Hachiojiju.

Kaj pa preostanek sezone in na koga morate biti pozorni?

V moški konkurenci izbiram Francoza Mejtyja Schalka. Ker se bliža Pariz 2024, bo mladi francoski as pod nekoliko pritiskom, a prepričan sem, da bo prikazal nekaj odličnih iger.

Z ženske strani se morda zdi priljubljena ideja, vendar se veselim vrnitve Slovenke Janje Karmbret. Pogosto jo vidim trenirati na družbenih omrežjih in spoštujem jo, ker je vsako leto močnejša. Rad bi jo videl kmalu nazaj na turnirjih.

Vzpon se začne v Hachiojiju na Japonskem v petek, 21. aprila, s kvalifikacijami v balvanih za ženske ob 9:00 (UTC+9:00) pred kvalifikacijami za moške ob 16:30 (UTC+9:00).