Svetovne igre v lokostrelstvu: Abhishek Verma, Jyoti Surekha sta osvojila bron za Indijo v mešani ekipi.

Alabama (ZDA)10. julij (SocialNews.XYZ) Indijski par Abhishek Verma in Jyoti Surekha Vennam je osvojil bronasto medaljo v mešanem ekipnem lokostrelstvu na svetovnih igrah 2022 tukaj.

Indijski lokostrelski par je premagal Mehičana Andreo Becerra in Miguela Becerra s 157:156 in Indiji prinesel prvo medaljo v play-offu za bronasto medaljo.

Ob koncu prvega niza je Abhishek – Jyoti vodila s 40-39. Kljub temu sta bronasta s svetovnega prvenstva Andrea in Miguel v drugem nizu izenačila na 78-78. Indijska dvojica se je vrnila v tretjem nizu in v zadnjem nizu dosegla štiri desetke ter v soboto zvečer dosegla tesno zmago.

Mešani pari – @archer_abhishek & @VJSurekha sta zmagala (bronasta medalja) na #TheWorldGames 2022, ki je potekalo v #Birmingham2022, ZDA od 7. do 9. julija 2022,« je tvitnila Indijska lokostrelska zveza.

Pred tem sta Abhishek in Jyothihad v četrtfinalu premagala Novo Zelandijo s 156:155, kolumbijski par Daniel Munoz in 1. igralka sveta Sarah Lopez pa sta izgubila s 157:159.

To je bila prva indijska medalja v lokostrelstvu na svetovnih igrah in skupno peta v vseh disciplinah od začetka tekmovanja leta 1981. Prejšnje medalje je Indija prejela v snookerju, powerliftingu in badmintonu.

Vendar pa se je posamična akcija dobitnice zlate medalje na azijskih igrah Verme končala brez medalje. Kanadčan Christopher Perkins je v dvoboju za bronasto medaljo izgubil s 145:148.

V sestavljenem lokostrelstvu za moške je svetovni št. Indijski lokostrelec, 5. na lestvici, je v četrtfinalu premagal 1. igralca sveta in svetovnega prvaka Američana Mika Schlosserja, v polfinalu pa izgubil proti 4. igralcu sveta Francozu Jean-Philippu Polchu.

READ  Slovenija turistom olajša omejitve - to morate vedeti pred rezervacijo potovanja

Po drugi strani pa je Jyoti, 3. igralka sveta v sestavljenem lokostrelstvu za ženske, v četrtfinalu posamične preizkušnje izgubila proti srebrni olimpijci s Svetovnih iger 2017 Doji Ellison iz Slovenije s 148:149.

Vir: IANS

O Kobeju

Kobi Atusumilli je programer. Je urednik SocialNews.XYZ in predsednik AGK Fire Inc.

Uživa v oblikovanju spletnih strani, razvoju mobilnih aplikacij in objavljanju člankov o aktualnih dogodkih iz različnih uglednih virov novic.

Med pisanjem rad piše o aktualni svetovni politiki in indijskih filmih. Njegovi načrti za prihodnost vključujejo, da bi SocialNews.XYZ postal spletno mesto z novicami brez pristranskosti ali obsojanja.