Šved Hector pometa za zmago v veleslalomu v Sloveniji

izdano v:

Kranjska Gora (Slovenija) (AFP) – Švedinja Sarah Hector je v soboto na slovenskem smučišču v Kranjski Gori osvojila drugo veleslalomsko zmago svetovnega pokala v sezoni.

Hector je dosegel najhitrejši čas v obeh krogih in končal 0,96 sekunde pred Francozinjo Tesso Worley, tretja pa je Italijanka Marta Pacino s časom 1,32 sekunde.

Ameriška zvezdnica Michaela Shiffrin je v skupnem seštevku svetovnega pokala v alpskem pokalu zasedla sedmo mesto z zaostankom 2,05 sekunde, če je zaradi pomanjkanja snega zamenjala odpovedano mesto v Mariboru.

29-letni Hector je že četrtič zapored stopil na stopničke in je pred Shiffrinovo v razvrstitvi v veleslalomu svetovnega pokala.

Shiffrinova, ki je izpustila dirko v avstrijskem Linzu, potem ko je bila pozitivna na koronavirus, ima v skupnem seštevku 135 točk prednosti pred Slovakinjo Petro Velhovo, ki je zdrsnila na 15. mesto s časom 2,55 sekunde.

Švicarka Lara Gut Bahrami, ki je tekla po okrevanju po Covid-19, je dosegla peti najboljši čas v obeh krogih.

Olimpijska prvakinja v smuku Sofia Goggia naslednji dan ni zbrala nobene točke, potem ko je Italijanka v drugem krogu zgrešila znižanje in je skupno tretja, zaostaja za Schiffrinom 209 točk.

Worleyjeva, dvakratna svetovna prvakinja v disciplini, je manj kot mesec dni osvojila svojo drugo stopničko zapored, preden je v Pekingu med 4. in 20. februarjem osvojila svojo prvo olimpijsko medaljo.