St. Johnstone 0-1 Aberdeen: dolžnik Brightona Teddy Jenks daje Danceu zmago nad Saints Bottom | Nogometne novice

Pozni udarec nadomestnega Teddyja Jenksa je Aberdeenu prinesel zmago Cincinnati Premiership z 1:0 nad St Johnstoneom, ki se je boril na McDermott Parku.

Pogosto nezanimiv prvi polčas se je nadaljeval z odličnim drugim v 45 minutah tekme.

Tudi sedem minut do konca je 19-letni Jenks – ki si ga je sposodil Brighton – z zadnjim strelom mimo domačega vratarja Xanderja Clarka prinesel gledalcem tri točke in tri prvenstvene zmage. 2020

Zmagovalci dvojic v lanski sezoni so z zmago na devetih tekmah v vseh tekmovanjih padli na dno lestvice in morajo najti način, da preprečijo kolaps šefa Colma Davidsona.

Čeprav je vodja plesa Stephen Klaus tretjič zapored obdržal isto ekipo, je Davidson v svojem poskusu vrnitve na zmagovalno pot naredil štiri spremembe.

Craig Bryson je po suspenzu udaril v svoj stari klub, Glenn Middleton se je vrnil po poškodbi, ekipi pa sta se pridružila tudi Liam Craig in James Brown.

Prvi polčas je bil večinoma dolgočasna zgodba, občasno zgrešena.

V 20. minuti je predložk branilca Pittotryja Johnnyja Hayesa z leve strani v lastno mrežo zarezal branilec Saints Jamie McCartney s šestih metrov.

Nekaj ​​trenutkov pozneje je globoko podajo Hayesa srečal napadalec Aberdeena Jay Emmanuel-Thomas, vendar ga je njegov močan vratar z glavo potisnil Clark.

slika:
Zmaga Teddyja Jenksa je bil njegov drugi gol, odkar je bil posojen iz Brightona

Domači so na koncu predstavljali nekaj grožnje.

Levi bočni branilec Colm Booth je v 34. minuti s predložkom našel Brysona, a ga je s 14 metrov preprečila centralna branilka Hetterja Aberdeena Rose McGorry.

Na drugi strani je dance vezist Louis Ferguson z glavo z bližnje vratnice v kotu zadel Funzo Ojo, a so igralci St. Johnstonea blokirali njegov poskus.

READ  Ambasadorji športnikov so se odločili pomagati v boju proti manipulacijam tekmovalcev

V 54. minuti je bil v akcijo vpoklican vratar Aberdeena Joe Lewis.

Desnica Saints je nato Lewis zavrtel vratnico v kot v poskusu domneve s 30 jardov Seana Rooneyja.

Na uri je Emmanuel-Thomas izključil napadalca Aberdeena Marleyja Watkinsa, a je Clarke zadel le s 16 jardov in je streljal proti hvaležnemu vratarju. Tako je bila najbolj očitna priložnost na tekmi izkoriščena.

The Saints so se vrnili in z glavo premagali napadalca Chrisa Kanea od Ali Crawforda Crossa proti Lewisu, vendar so zadeli dno vratnice, preden so jih varno odbili.

V 70. minuti je Clark premagal 25 metrov oddaljenega plesnega napadalca Ryana Hedgesa.

Sedem minut do konca je Ojo Perth zadel prosti strel v enajstmetrovko, ki je bil za Jenks ustrezen le, ko je zamenjava odločno udarila nizko mimo Clarka, čeprav je žoga zadela eno roko v strukturo.