Sports Report Olympic Edition: Dressel in Ledecky sta osvojila zlato

Dobrodošli v olimpijskem glasilu, kjer smo zunaj blokov in prilagajamo oči prvemu ovinku in cilju.

Štafeto bomo prenesli bolje kot ameriška moška štafeta 4×100.

jaz Don Woyk, In preden se pogovarjamo o dveh prelomnih zvezdah, poglejmo, kaj morate vedeti.

Štetje olimpijskih medalj

Ameriški olimpijski supervizor športnikov

Najnovejše olimpijske novice in rezultati

Petkove in sobotne TV mize

No, v mojem času v Saitama Super Areni – super imenu – je bila jasnejša prodorna zvezda kot katera koli druga.

Njegovo ime je CUE5, je robot za igranje košarke Izgleda kot vreča, ki je zaprta z vrvico Kanye west Oblečena sem bila Med svojim pretočnim dogodkom “Thonda”. Vsekakor ‘Kavi Leonard To je popolno, ker je že šala z robotom.

To je šokiralo medije v stavbi olimpijskega košarkarskega turnirja, saj je v samo treh poskusih zadelo prosti met, strel za tri točke in pol igrišča, kar je neverjeten nezaželen rekord robota.

Po nekaj težkih potovanjih je CUE5 razširil svojo igro. Med polfinalom žensk je z levo roko pometalo igrišče. Čeprav so to dejanje že videli med olimpijskimi igrami (že robot ali skakalna vrv / plesna skupina), so člani ameriške moške ekipe pozvonili v telefon, da bi videli, kako je robot zadel vse tri strele, ko so ženske končale zmago proti Srbiji.

Ko se bodo olimpijske igre v naslednjih dneh pripravljale na konec, se sprašujem, česa si bom najbolj zapomnil. Bo Luca Tansik In ali jim je tek s Slovenijo pripeljal do priložnosti za skoraj bronasto medaljo? To bi se lahko zgodilo brez blokiranega strela Nicholas Bottom V četrtek zvečer v polfinalu Buser. Dansik je bil včasih neustavljiv in težko se je bilo spraševati, kakšna bo njegova prihodnost.

Mogoče bo Preena Stewart Napovedala je prihodnost ameriške ženske košarke Sue bird In Diana Bik Odšel je po petih olimpijskih igrah. Stuart, ki se je zaradi Ahilove poškodbe boril za naslov prvaka WWBA, je bil odličen vsestranski igralec in odličen kapetan ter zdaj še eno zlato.

READ  Maribor je po obrambi enajstmetrovke Juge nadigral Aluminij

Ali pa mislim, da bi lahko bilo Kevin Durant, Najboljši igralec Američanov, ki skrbi, da njihove ranljivosti v teh igrah niso nevarne, kjer se zdi, da je izguba večja kot kdaj koli prej.

Toda koga zajebavam? To bo robot.

Ali uživate v tem biltenu? Naročite se na Los Angeles Times

Vaša podpora nam pomaga dostaviti najpomembnejša sporočila. Naročite se.

Lahka tekma

Allison Felix se je v petek na olimpijskih igrah v Tokiu nasmehnila, ko je osvojila bron na 400 metrov za ženske.

(Francisco Seco / Associated Press)

Gary Klein Na progi: Allison Felix, ki je tekla zadnjo posamično dirko v svoji olimpijski karieri, je v petek na olimpijskem stadionu osvojila bronasto medaljo na 400 metrov.

Bahamski Shane Miller-Uybo je medaljo osvojil v 48,36 sekundah. Dominikanska republika Marilyn Paulino je osvojila srebro pri 49.20. Petkratni olimpijec Felix je končal s 49,46.

Felix je zdaj osvojil 10 medalj in se skupaj z Carlom Lewisom povezal kot ameriški atlet. Skrila je Marilyn Otte kot najbolj okrašeno olimpijsko tekačico.

———

Jamajka je osvojila zlato štafeto v štafeti na 400 metrov, ZDA pa so v petek zvečer osvojile srebro na olimpijskem stadionu.

Jamajka je zmagala v 41,02 sekunde. Ameriška ekipa Gaviane Oliver, Dihne Daniels, Jenna Brendini in Gabriel Thomas je končala v 41,45 sekunde.

Elaine Thompson-Hera z Jamajke, ki je osvojila zlato na 100 in 200 metrov, je na igrah v Tokiu osvojila tretjo zlato medaljo.

———

Gary Klein Ameriška moška tekma in tek: To je običajno kronski dosežek, vrhunska priložnost za dvig in praznovanje olimpijskih zlatih medalj.

Letos ne. To ni za ameriško moško moško ekipo.

Ko se igre v Tokiu bližajo koncu, se sobotna štafeta na 1600 metrov postavlja kot zadnja velika priložnost za ameriške dirkače, da se izognejo ustavitvi zlate medalje.

Osvajanje katere koli olimpijske medalje je vsekakor treba ceniti in slaviti. Za dosego te svetovne ravni je potreben neverjeten trud in odrekanje. Navsezadnje so najboljši športniki na svetu.

READ  Jeseniški seznam okuženih se podaljšuje, med drugim Olimpija v samoizolaciji

“Olimpijska medalja je olimpijska medalja,” je po končanem četrtem mestu v finalu na 400 metrov dejal Michael Cherry. “Želite zlato, lahko pa prinesete nekaj večjega.”

Toda za ameriško moško ekipo ni nobenega izida iz dejstva, da je na tekaških tekmovanjih osvojila nič zlatih medalj.

Druga zaporedna zlata medalja Ryana Cruiserja v suvanju krogle je Američanom prinesla ogromno. Zlato medaljo Katie Naketo v skoku s palico je skupno število Američank povečalo na štiri.

Odbojka na mivki

Soigralca April Rose, levo in Alex Kleinman med osvajanjem zlate medalje praznujeta točko.

April Rose, left in Alex Kleinman sta slavila točko, ko sta v petek na olimpijskih igrah osvojila zlato medaljo v ženski odbojki na mivki.

(Robert Gothier / Los Angeles Times)

Nathan Fenno Odbojka na mivki: Pred približno 1.300 dnevi sta igralec in novinec potrdila novo partnerstvo tako, da sta se skupaj dotaknila polomljenih steklenic vode za malico na plaži.

April Rose In Alex Klineman Bila sta nemogoča para.

Čeprav sta oba odraščala v južni Kaliforniji, se je Rose uveljavil kot eden najboljših igralcev odbojke na mivki na svetu in osvojil dve olimpijski medalji, hkrati pa nadaljeval dolgoročni Kleinmanov šport v zaprtih prostorih.

Plaža jih je združila in na hitro popoldne v parku Shiokas je ameriški par na poletnih igrah osvojil zlate medalje.

“Nisem mogla razumeti, kako je tako delovalo,” je rekla Rose. “To je pravljica.”

Zmaga proti Avstraliji Talica Clancy In Mariaf Artacho del Solar 21-15, 21-16, so Američanom zapečatili neuspešen tek v okvirjih odbojke na mivki. Po tekmi na improviziranem stadionu sta poleg razmetavanja uradnikov in predstavnikov medijev pokazala, zakaj se je nepričakovano partnerstvo v prvih dneh izkazalo za najboljše na svetu.

Ženska košarka

Britney Greiner, osredotočena na ZDA, se spiralno premika nad srbsko Dragono Stanković.

Britney Greiner, osredotočena na ZDA, se je v drugi polovici petkove tekme spiralno premaknila nad Srbijo Dragono Stanković.

(Wallyjeva štipendija / Los Angeles Times)

Don Woyk V ameriški ženski košarki: Srbija je iskala iskro; Namesto tega so uresničile sanje.

19-letna ameriška ženska košarkarska ekipa je bila sprva velika Angela Dugalič Preden je igral za UCLA na teh olimpijskih igrah, se je preizkusil v olimpijskem prvencu kot eni od zadnjih priložnosti za udeležbo na teh olimpijskih igrah.

READ  Eden glavnih favoritov Toura je utrpel cerebralno krvavitev

Na prejšnjih štirih tekmah svoje države je sodeloval s klopi, navdušen, ko so Srbi prišli do polfinala. Po vasi je bila presenečena, kako nenamerno bi delovalo veliko superzvezdnikov.

Naomi Osaka in Luca Tansik sta bili zelo sproščeni. Novak Đoković se je zelo srčno pogovarjal s srbskimi soigralci in zdelo se je, kot da so vsi prijatelji že leta.

Povsod so bile zvezde. V petek je Dugalik lahko naenkrat videl še en njihov val.

Tam so bile Brenna Stewart, Aja Wilson, Britney Griner, Sue Bird in Diana Daurasi. Superzvezde v ženski košarki. Miti o igri.

“V bistvu vsi v ekipi,” je rekla z nasmehom. “… Vedno sem si predstavljal, da bom nekega dne igral proti njim. Nisem se zavedal, da se bo to zgodilo tako kmalu.”

Ženska odbojka

Ameriške odbojkarice praznujejo polfinalno zmago nad Srbijo.

(Garyju Ambroseju / Timesu)

Ben Polch Ameriška odbojka za ženske: Poskus osvojitve prve zlate medalje na ameriškem odbojkarskem turnirju za ženske se bo končal.

Američani so se izognili zmagi s svojega prvega prvenstva, potem ko so v polfinalu olimpijskih iger v Tokiu v petek na areni ugnali Srbijo, 25-19, 25-15, 25-23.

Drugi niz pesmi “Walking on Sunshine” avtorjev Katrine in Waves je od 17 do 12 igral z ZDA, zvočni posnetek, primeren za dobre vibracije v celotni ekipi.

Odbojka

Španska igralka Alicia Fernandez skuša preprečiti strel Brazilca Eduarda Amorima.

Španska igralka Alicia Fernandez skuša preprečiti strel Brazilca Eduarda Amorima med uvodnim krogom olimpijskih iger.

Jorge Castillo Zakaj na olimpijskih igrah ni ameriških rokometnih reprezentanc: To je postala poletna olimpijska tradicija: vem, da Američani gledajo svoje televizijske igre in najdejo igro, ki je ne razumejo, vendar ZDA vedo. Preprosto prevladuje.

Bili so zmedeni, ko so spoznali, da moški in ženske, ki so igrali v telovadnici, sploh niso bili primerni za igro preklinjanja. Niso mogli razumeti, zakaj ZDA, ki se ponašajo z več elitnimi igralci v ekipnih igrah z žogo kot katera koli druga država na svetu, močno zaostajajo v ekipnem rokometu.

“To sem slišal že približno 50 let,” se je zasmejal Dennis Bergolds.

76 -letni Bergolds je ameriški rokometni pionir. Vodil je moško ekipo ZDA za rokometni olimpijski prvenec na igrah v Münchnu leta 1972, moško ekipo pa je treniral v Montrealu štiri leta pozneje. Rokometna ekipa ZDA Predsednik od 1996 do 2000. Bergolds je poskušal prebuditi uspavano rokometno družbo. Vsakič se je spanje nadaljevalo.