Španija je na evropskem rokometnem prvenstvu za moške utrpela šok za Slovenijo

Štirikratna srebrna medalja Španija je danes na evropskem rokometnem prvenstvu za moške v Vorostinu premagala Slovenijo.

Španci, ki so na zadnji tekmi na Poljskem končali na drugem mestu, so bili na startu videti optimistično in v štirih minutah pred 4.176 gledalci na areni Vorostin napredovali na 2: 1.

Slovenija pa je zadnji del mreže našla štirikrat, ne da bi na hrvaškem mestu odgovorila s 5: 2 po devetih minutah.

Zdi se, da si je Španija ob koncu prvega polčasa opomogla in dve minuti pred odmorom napredovala z 12-11, saj je Borut Magovic dvakrat zadel za vodstvo svoje ekipe ob koncu prvega polčasa s 13-12.

Slovenija je nato to upanje prevzela v drugem polčasu, nikoli se ni predala vodstvu in na koncu prepričala zmagovalce 31-26.

V finalu dneva si je Češka po zaslugi zmagovalca v zadnjem trenutku Stanislava Kaspareka opomogla s 13: 11 proti Makedoniji z 13: 11 proti Makedoniji in zmagala s 25: 24.

Kljub današnji zmagi Sloveniji še vedno grozi izpad s turnirja in bo morala jutri (24. januarja) premagati Češko, da si bo zagotovila bojno priložnost za izhod iz glavnega kroga.

Španija je še vedno druga s štirimi točkami, vendar mora do pozitivnega rezultata proti branilcu naslova Nemčiji, ki je na tretjem mestu in bo jutri poskrbela za rezervacijo mesta v polfinalu.

Saudova Arabija se uvrsti v četrtfinale azijskega moškega rokometnega prvenstva © Twitter

V južnokorejskem Suwonu se je nadaljevalo azijsko rokometno prvenstvo za moške, gostitelji pa so na gimnaziji Suwon z 28: 25 premagali Iran.

Na drugi tekmi v skupini ena je Saudova Arabija premagala Oman s 26: 20.

Ti rezultati, tako Južna Koreja kot Saudova Arabija, sta se uvrstili v četrtfinale, čeprav bosta zmagovalec skupine in najboljši nosilec odločena, ko se jutri pomerita.

READ  Dragić: Finale mi veliko pomeni. Sem sem prišel, da nekaj osvojim.

Katar, branilec naslova, se bo v prvem izločilnem krogu pomeril z skupino 2, ki je z 29: 21 premagala Bahrajn.

Drugo mesto v skupini dve bo pripadlo Bahrajnu ali Japonski, ki je z 27: 20 premagalo Združene arabske emirate.

Obe strani se bosta jutri pomerili na tekmi na vse ali nič, zmagovalec bo napredoval v četrtfinale, poraženec pa bo prisiljen tekmovati v krogu za uvrstitev.

Na današnji tekmi kroga za uvrstitev se je Indija z rezultatom 38-24 uvrstila v tretjo skupino in premagala novozelandske fante.

V četrti skupini je Kitajska s 35: 10 premagala Bangladeš, kar pomeni, da se uvršča tudi v naslednji krog.

Danes v afriškem rokometnem prvenstvu za moške ni tekmovanj.