Španija je na evropskem rokometnem prvenstvu za moške utrpela šok za Slovenijo

Štirikratna srebrna medalja Španija je danes na evropskem rokometnem prvenstvu za moške v Vorostinu premagala Slovenijo.

Španci, ki so na zadnji tekmi na Poljskem končali na drugem mestu, so bili na startu videti optimistično in v štirih minutah pred 4.176 gledalci na areni Vorostin napredovali na 2: 1.

Slovenija pa je zadnji del mreže našla štirikrat, ne da bi na hrvaškem mestu odgovorila s 5: 2 po devetih minutah.

Zdi se, da si je Španija ob koncu prvega polčasa opomogla in dve minuti pred odmorom napredovala z 12-11, saj je Borut Magovic dvakrat zadel za vodstvo svoje ekipe ob koncu prvega polčasa s 13-12.

Slovenija je nato to upanje prevzela v drugem polčasu, nikoli se ni predala vodstvu in na koncu prepričala zmagovalce 31-26.

V finalu dneva si je Češka po zaslugi zmagovalca v zadnjem trenutku Stanislava Kaspareka opomogla s 13: 11 proti Makedoniji z 13: 11 proti Makedoniji in zmagala s 25: 24.

Kljub današnji zmagi Sloveniji še vedno grozi izpad s turnirja in bo morala jutri (24. januarja) premagati Češko, da si bo zagotovila bojno priložnost za izhod iz glavnega kroga.

Španija je še vedno druga s štirimi točkami, vendar mora do pozitivnega rezultata proti branilcu naslova Nemčiji, ki je na tretjem mestu in bo jutri poskrbela za rezervacijo mesta v polfinalu.

Saudova Arabija se uvrsti v četrtfinale azijskega moškega rokometnega prvenstva © Twitter

V južnokorejskem Suwonu se je nadaljevalo azijsko rokometno prvenstvo za moške, gostitelji pa so na gimnaziji Suwon z 28: 25 premagali Iran.

Na drugi tekmi v skupini ena je Saudova Arabija premagala Oman s 26: 20.

Ti rezultati, tako Južna Koreja kot Saudova Arabija, sta se uvrstili v četrtfinale, čeprav bosta zmagovalec skupine in najboljši nosilec odločena, ko se jutri pomerita.

READ  Iskrena Mark Kuhehi in Connor Gallagher se pridružita Leeju Corsleyju na obrazcu Crystal Palace

Katar, branilec naslova, se bo v prvem izločilnem krogu pomeril z skupino 2, ki je z 29: 21 premagala Bahrajn.

Drugo mesto v skupini dve bo pripadlo Bahrajnu ali Japonski, ki je z 27: 20 premagalo Združene arabske emirate.

Obe strani se bosta jutri pomerili na tekmi na vse ali nič, zmagovalec bo napredoval v četrtfinale, poraženec pa bo prisiljen tekmovati v krogu za uvrstitev.

Na današnji tekmi kroga za uvrstitev se je Indija z rezultatom 38-24 uvrstila v tretjo skupino in premagala novozelandske fante.

V četrti skupini je Kitajska s 35: 10 premagala Bangladeš, kar pomeni, da se uvršča tudi v naslednji krog.

Danes v afriškem rokometnem prvenstvu za moške ni tekmovanj.