Sosedje pomagali Kanadi premagati Slovenijo na svetovnem prvenstvu v hokeju za moške – DiscoverAirdrie.com

Airdrie’s Jake Neighbors, član lige NHL St. Louis Blues, je zjutraj (14. maja) sodeloval pri doseganju zadetkov pri zmagi kanadske ekipe nad Slovenijo s 5:2 na svetovnem prvenstvu v hokeju za moške v Rigi v Latviji.

Sosedje so pomagali pri četrtem golu Kanade v tretji tretjini, ki ga je dosegel Jack McBain iz ekipe Arizona Coyotes. Še en kojot, Michael Carconi, je imel drugo asistenco v drugi tekmi McBaina na turnirju. Zadel je tudi na uvodni tekmi Kanade, v petek pri zmagi nad Latvijo s 6:0.

Sosedje so sezono 2022–2023 razdelili med Bluese in njihovo podružnico ameriške hokejske lige, Springfield Thunderbirds. Na 43 tekmah lige NHL so Neighborsi dosegli 6 golov in 4 podaje za 10 točk, ob tem pa zbrali 24 kazenskih minut. Na 23 tekmah lige AHL s T-Birds je zbral 9 golov in vknjižil 7 podaj za 16 točk, ob tem pa dosegel le 1 malo kazen.

Na današnji tekmi je McKenzie Wiggar iz Calgary Flames z golom in podajami nadaljeval s strelskim tempom. Weegar ima zdaj šest točk na turnirju po golu in dveh podajah na uvodni tekmi. Drugi kanadski goli so dosegli Carconi in Milan Lucic iz Calgaryja ter Pierre-Olivier Joseph iz Pittsburgh Penguins.

Jan Drews je Slovenijo popeljal do polčasa z 1:0, nato pa je po svojih petih zadetkih Kanade še zaključil z drugim.

Kanada je premagala Slovenijo z 51:24 z Devonom Levyjem, ki je v tej sezoni odigral sedem tekem za Buffalo Sabres in dosegel zmago.

Kanado čaka v ponedeljek tekma s Slovaško.

Pošljite svoje nasvete za novice, ideje za zgodbe, fotografije in videoposnetke na [email protected]

READ  Avstrija zahteva podaljšanje nadzora na meji z Madžarsko in Slovenijo - EURACTIV.com