Smučarski skoki-Slovenija v trojni napad na ženske stopničke

ZHANGJIAKOU, Kitajska: Trojica Slovenk se je v soboto, ko se je v temi na gorskem letovišču Zhangjiakou začelo normalno tekmovanje v hribih, v soboto boriti za prve medalje v smučarskih skokih na olimpijskih igrah v Pekingu.

Ursa Bogataj, Ema Klinec in Nika Križnar so bile druge, tretje in četrte najboljše kvalificirane za finale na podlagi trenutne svetovne lestvice, za favoritko Katharino Althaus iz Nemke in pred večkratno zmagovalko svetovnega pokala Japonko Saro Takanashi.

Križnar je v soboto že prej s pošastnim 107,5-metrskim skokom postavil merilo na treningu, Bogata pa je bil edini skakalec, ki je presegel 100.

Nobeden Slovenec ni osvojil olimpijskega zlata v smučarskih skokih, Peter Prevc pa je v Sočiju leta 2014, ko je bila na sporedu dodana tudi ženska disciplina, osvojil srebro in bron.

Nekaj ​​sto lokalnih navijačev, ki so imeli za navijanje dva kitajska skakalca med prvimi začetniki, je uživalo v vetrovnem, a razmeroma mirnem vremenu pri -14 stopinjah Celzija, potem ko so se morali skakalci spopasti z mrzlim vetrom in -23 stopinjami v začetku tedna.

Althausova, ki je osvojila srebro pred štirimi leti, se je še izboljšala, potem ko se je norveška prvakinja v Pyeongchangu Maren Lundby odločila, da ne bo branila naslova, avstrijsko svetovno prvenstvo Marita Kramer pa je bila izključena zaradi pozitivnega testa COVID-a na predvečer. igre.

Althaus bo zadnji od 40 finalistov, ki je skočil v prvem od dveh poskusov, pri čemer sta se dva skupna vsota – kombinacija točk razdalje in sloga – seštela za skupni rezultat.

Takanashi je pred štirimi leti osvojila bron in si obupa za končno nagrado, da bi dokončala svoj bleščeči življenjepis, ki vključuje svetovni naslov in več kot 60 zmag v svetovnem pokalu.