komentarji:

6.

oddelki:
5.

Reprezentančni odmor, med katerim je slovenska reprezentanca pod vodstvom Matjaža Keka si priborila napredovanje v višjo kakovostno raven Lige narodov, mlada slovenska reprezentanca do 21 let pa je dvakrat remizirala pod taktirko novega trenerja Milenko Aćimović, konec je. Reprezentanca se je vrnila v svoje klube, ki jih čaka naporen konec jeseni, saj bodo prihodnji mesec odigrali osem krogov v “angleškem ritmu”, Domžale in Bravo pa bodo aktivni kar devetkrat!

Koprčani so zgrešili Vršič, Gorica blizu zmage

Zvečer so se primorski derbi Koper in Gorica v soboto na Bonifiki (1: 1) razšli brez zmagovalca. Gostitelji, ki so bili favoriti zaradi precej boljših rezultatov, so nastopili brez lažje poškodbe Daret Vršič. V prvem polčasu brez nekdanjega slovenskega reprezentanta in najboljšega pomočnika lige niso osvojili veliko priložnosti. Kdaj je Semir Smajlagić povedla v 37. minuti, odnesla šalo za domačega hudiča. V drugem polčasu so iskali način za izenačenje, veliko so spremenili, on pa je ostal Uroš Likar neporaženi.

Je sodnik Slavko Vinčić upravičeno dosodil enajstmetrovko v korist Kopra?

Predan 67 glasov

Po padcu Žana Žužka v kazenskem prostoru Gorice je sodnik Slavko Vinčić pokazal na belo piko in spravljal goste, ki so glasno protestirali, v slabo voljo. Prevzel je odgovornost Nardin Mulahusejnović, zatresel mrežo in s šestim zadetkom sezone postal najboljši strelec tekmovanja.

Gol Nardina Mulahusejnovića na sporni 11-metri:

Do konca prestižnega derbija, ki je potekal na “olepšanih” tribunah Bonifike, je v zadnji minuti na igrišče prišla bakla, mreže se niso več zatresle, zato je ostalo pri 1: 1.

Olimpija je s predstavo sezone osvojila Fazanerijo

Derbi 12. kroga je potekal v Fazaneriji. Tako Mura kot Olimpija sta v tekmo vstopili brez veliko pomembnih igralcev. Zmaji so od prve minute v ogenj poslali tudi dva hrvaška novinca Maria Kvesić v Goran Milović, ki se je Ljubljančanom pridružil šele med reprezentančnim odmorom. Izbrani Dina Skenderja so v osveženi postavi, v kateri je poškodovan zaradi svoje odsotnosti Miral Samardžić kapetanski trak je bil oblečen prvič Timi Max Elšnik, navdušil navijače v prvem polčasu.

“To je bila verjetno naša najboljša tekma v tej sezoni,” je po tekmi zaupal mladi hrvaški trener. Olimpija je zapravila kar nekaj priložnosti, zasijala je pred vrati neškodljive Mure Matko Obradović, večkrat pripeljal zeleno-bele v obup, v zadnji minuti prvega polčasa pa so zmaji igrali le črno-belo obrambo.

Cilj Andresa Vombergarja:

Zadel je v polno Andres Vombergar, ki je v petek praznoval 26. rojstni dan in si čestital z zmagovalnim golom za zmago v Olimpiji. Mura je v drugem polčasu pokazala bistveno več, večkrat ogrozila zadetek Žige Freliha, v 85. minuti je gostujočo obrambo rešila sreča, kakršna je Andrija Filipović zatresel prečko. Ostala je v tesni, a toliko bolj sladki zmagi zmajev, ki so tako zadržali minimalni zaostanek za vodilnim Mariborom (-1).

Maribor do preobrata v Ljubljani

V Ljubljani se je začel sobotni program. Vijolice so se prvič pojavile po razkritju “afere Milec”, zaradi katere bo občasni slovenski reprezentant Martin Milec prisiljen počivati ​​štiri mesece. Soigralci tekme na stadionu v Spodnji Šiški niso začeli najbolje kot on Mustafa Nukić, najbolj izkušeni član mlade ekipe Brave, je v 12. minuti odpeljal gostitelje. Veselje Ljubljančanov ni trajalo dolgo, Rudi Požeg Vancaš le šest minut kasneje iz neposredne bližine žogo zadel v mrežo Bravo in izenačil na 1: 1. Pred tem je bil zelo blizu zadetka Jan Mlakar, ki pa se je vpisal med strelce.

Zmagovalni gol Jana Mlakarja v Ljubljani:

Še pred koncem prvega dela je podaja Žana Kolmaniča se mojstrsko stopil v gol in vijolicam zagotovil preobrat, s katerim je Maribor prišel do tretje zaporedne zmage v prvenstvu. Bravo je po rdečem kartonu skušal izenačiti Blaž Vrhovec je imel od 82. minute igralcev več, a obramba vijolic, v kateri je poškodovan Nemanjo Mitrovič nadomestilo Ilija Martinovič, zadržal vse rumene napade.