Slovensko delo še ni končano

Še preden so se slovenski košarkarji po sobotni zmagi nad Ukrajino (84:73) v Stožicah vrnili v manj kot kilometer oddaljen hotel, je trenerski štab pod vodstvom začasnega trenerja Aleksandra Sekulića svojo pozornost usmeril na nedeljski večerni obračun z Avstrijo (20.10. ). Zmaga nad severnimi sosedi bi Slovencem praktično prinesla štirinajsti zaporedni nastop na evropskem prvenstvu.

Sportal

Ob Teksasovi podpori Dončića proti EuroBasketu 2022

komentarji:

3.

oddelki:
1.

Petkove in sobotne prve tekme drugega od treh kvalifikacijskih oken za EuroBasket 2022 so postregle tudi z nekaj presenetljivimi rezultati, kar je še bolj poudarilo že dobro znano zmedo v evropski nacionalni košarki kot talca evrolige in lige NBA. Tako so Švicarji presenetili Srbe, Izraelci so premagali Špance, Danci Litovce, Turki ostajajo brez zmage … Slovenija se tokrat ni znašla na območju žrtev kvalifikacijske loterije, Ukrajina je v prva tekma ljubljanskega “balona” v Stožicah. Na koncu je res “le” z enajstimi točkami (84:73), a velja dodati, da je vodila od prve do zadnje minute, po sanjskem začetku pa celo s +31 v prvem polčasu.

“Čeprav sem bil treninga zadovoljen, so me celo košarkarji nekoliko presenetili z odzivom in odprtjem tekme. S ponosom sem jih gledal, kako so premagali Ukrajino. Energija je bila prava. Fantje so tekli in si pomagali. V tem ritmu seveda. “Nismo zdržali celotne tekme, saj tudi Ukrajina ni naiven nasprotnik. V drugem polčasu smo bili delno ustavljeni, a v ključnih trenutkih je v ospredje prišla igra moštva. Vzponi in padci so del igre. Pomembno je, da smo na koncu zmagovalci, «je bil zadovoljen po prvem paru točk v vlogi selektorja Aleksander Sekulić, katerega največji dosežek je ta, da je iz obrazov slovenskih košarkarjev izbrisal slabokrven izraz, značilen za prejšnje obdobje.

READ  Predogled božičnega dne PPNBA 2020

Slovenska štartna peterka Rupnik, Morgan, Murić, Blažič in Lapornik so se izkazali za zelo učinkovite.

Kot je bilo pričakovano, so pregovorni borci v sobotnih praznih Stožicah igrali ključno vlogo Jaka Blažič (23 točk, 10 skokov), ki je svojo odlično klubsko formo prenesel v reprezentanco, solidnega raketnega mojstra Jordan Morgan (13 točk, 11 skokov) in prvi dirigent Luka Rupnik (12 točk, 7 podaj), ki je s svojo lucidnostjo, odličnim pregledom, občutkom za gibanje ekipe in pametnimi idejami poskrbel, da so bili vsi njegovi soigralci boljši. Priložnost mu je dalo deset, medtem ko je selektor Jurij Macura nekoliko nepričakovano pozabil na rezervne igralce na klopi, tako da so Blaž Mesiček, Miha Škedelj v Urban Durnik si tekmo ogledal s tribun.

Zato je prvič na uradni tekmi oblekel slovenski dres Luka Lapornik, ki se je znašel celo med peterico, na koncu pa v dobrih 22 minutah prispeval sedem točk. “Bil sem že vesel povabila, ki se mi zdi zasluženo. A najpomembnejša je zmaga. To je rezultat vrhunske igre v obrambi v prvem polčasu, iz katere se je rodila sprostitev v napadu. Vidimo lahko da smo boljši, ko smo bili bolj agresivni. Ko pa ni bilo tako, so igrali tudi Ukrajinci. Znašli smo se v težavah, se rešili in zasluženo zmagali, “je povedal 97. košarkar, ki je igral za izbranega člana ekipo.

“Naše delo še ni končano,” opozarja Luka Rupnik.

“Tudi po izstopu iz slačilnice smo prenehali razmišljati o Ukrajini,” je selektor Sekulić izpostavil dejstvo, da se bodo Slovenci v nedeljo nekaj po 20. uri pomerili z Avstrijo. Motiv ne bi smel biti sporen, saj zmaga pred februarskim kvalifikacijskim obdobjem prinaša zanesljivo uvrstitev na EuroBasket 2022. Vsaj na papirju bi morali imeti gostitelji “balona” nekoliko lažje delo kot dan prej. V praksi pa bo vse odvisno od pristopa. Z vsaj približno enako energijo kot kapetan Edo Murić in ekipa je v prvih dveh četrtinah tekme proti reprezentanci iz nekdanje kašče Evrope pokazala, zmaga nad severnimi sosedi in podaljšanje niza nastopov na evropskem prvenstvu ne bi smela biti vprašljiva.

READ  Pogba že spravite iz kluba! Še nikoli ni bilo tako precenjenega igralca ... - Novice

“Pred nami je nevaren nasprotnik, ki je nekoliko drugačen v primerjavi s februarsko tekmo v Kopru. Morda smo zaradi urnika v nekoliko podrejenem položaju v primerjavi z Avstrijo. Po drugi strani pa bi lahko bila dobra sobotna tekma naša prednost, “je dejal Sekulić. da bosta dobra regeneracija in osredotočenost ključnega pomena za pravo nedeljsko podobo. Luka Rupnik ga pomirja, da slednje ne bi smelo biti vprašljivo. “Pomembno je, da počivamo fizično. Verjamem, da nas bo trenerski štab lahko po ‘skavtiranju’ v sicer omejenem obdobju seznanil s ključnimi točkami avstrijske igre. Delo še ni končano. Da , premagali smo Ukrajino. A prišli smo do dveh zmag, “je v tem kvalifikacijskem oknu odločil prvi organizator igre slovenske reprezentance.

Slovenija: Ukrajina, slovenska košarkarska reprezentanca