Slovenska ostra vidnost Norveški omogoča biatlonsko zlato

Pot Norveške do olimpijskega zlata v mešani biatlonski štafeti 4 x 600 m ni bila jasna, saj je ekipa, ki je končala na 20. mestu, rešila dan za dobitnike zlate medalje.

Vid je pri tem športu vedno ključnega pomena, saj streljanje s puško zahteva natančnost in točnost zelo natančno, vendar V oči vam je padla reprezentanca Slovenije Pomagati Norveški do stopničk.

Marty Olspo RoycelandIn Terrell EckhoffIn Targy Bo In Johannes Thingness Poe Zmagi v Sočiju 2014 so dodali še zlato medaljo, a vrnimo se nazaj, saj je še bolj zabavno, ko se tega ne zavedaš. Norveška bo na koncu zmagala.

Poglej več: Število medalj na zimskih olimpijskih igrah 2022: ZDA na seznamu

Robovi so tanki…

Norveški zmagi leta 2014 v tem dogodku je sledila srebrna medalja leta 2018, še pomembneje pa je tesna narava te dirke.

Na prejšnjih dveh olimpijskih igrah je bil razkorak med zlatimi in srebrnimi medaljami približno 32 oziroma 21 sekund, na tem turnirju pa je bila razlika med zlato in bronasto medaljo 1,5 sekunde.

Norveška je končala v času 1:06:45,6, srebrna Francija je dosegla čas 1:06:46,5, bronasti čas ROC pa je bil 1:06:47,1.

To je bilo, treba je poudariti, zelo blizu. Malenkosti so naredile razliko.

… in drobnarije

Roeslandova se je pripravila, da bi jo ustrelila, ne da bi se zavedala, da ji manjka zaslonka šarenice, majhen del njene puške, nameščen blizu njenega namerilnega očesa, ki je bistven za dobro streljanje.

Ampak Slovenija Polona Klimenčik Manjkala je odprtina šarenice in to sem povedal fizioterapevtu ekipe Ola Hefnerki je hitro obvestil norveško ekipo in nato v snegu našel manjkajoči kos.

READ  bne IntelliNews - Spletni modni prodajalec Zalando je predstavil platforme v Sloveniji, na Slovaškem in v Litvi

Russlandova, ki prej ni vedela, da bo streljala brez kritične komponente, je z olajšanjem prečkala oviro, za katero ni vedela, da stoji vmes ali skriva njen olimpijski cilj.

Vesel sem, da sem ga našel, in z veseljem pomagam. Ko je Johannes Thingness Poe prečkal ciljno črto, sem bil vesel zanje. Vem, da bi bila Norveška brez odprtja šarenice danes zelo težka.