Slovenka Tamara Zidanšek je premagala Paulo Paduso in se uvrstila v zadnjo štirico OP Francije

Paket presenečenja je prevladoval nad Tamaro Zidanšek v dramatičnem boju s Paulo Paduso za uvrstitev v polfinale OP Francije.

Slovenka, ki se še nikoli ni prebila drugega kroga na turnirju za grand slam, je bila izven okvirjev za nepričakovano četrtfinale, a si je spravila živce na kocko, ko je nanizala 7-5 4-6 8. -6.

Zidanškova je bila videti pripravljena na bolj udobno zmago, saj je vodila niz in brejk, vendar se je Padusa ubranila in zgodaj v odločanju prešla na vrh.

Španka je igrala tudi v svojem prvem četrtfinalu, a je v tej sezoni na igrišču dobila več dvobojev kot katera koli druga ženska in je na turnir odšla kot črni konj.

Ta pritisk je bil očiten med nizom in pol, saj se je Padusa trudila, da bi igrala prosto, Zinedine Zidane pa je to priložnost odlično opravil.

23-letnica je aprila dosegla finale na zemljanem igrišču v Kolumbiji, tako da je imela za seboj neko obliko, a na 85. mestu lestvice je zagotovo ena najbolj nepričakovanih polfinalistk slamov za leta uma.

Iz niza in poraza s 4-2 je Padusa začela vplivati ​​in postavila svojih šest iger zapored na vrh. Toda Zidanšek se je vrnil in ji pri drugi meč točki po dveh urah in 26 minutah dal forhend viner.

READ  Slovenska neto proizvodnja energije se je septembra zmanjšala za 25 % m/m, 2 % letno