Slovenka Tamara Zidansek je premagala Paulo Paduso, da je prišla do zadnjih štirih na OP Francije

Paket presenečenj je prevladoval nad Tamaro Zidansek v dramatičnem boju s Paulo Paduso za uvrstitev v polfinale odprtega prvenstva Francije.

Slovenka, ki se na Grand Slam-u še nikoli ni prebila drugega kroga, ni bila v nepričakovani četrtfinalni postavi, a ji je šlo na živce, ko je prišla do zmage 7-5 4-6 8-6.

Zidansek je bila videti pripravljena na bolj udobno zmago, saj je vodila niz in break, Padusa pa se je ubranila in zgodaj prišla do odločitve.

Španka je prav tako igrala v svojem prvem četrtfinalu, vendar je v tej sezoni zmagala več tekem kot katera koli druga ženska na glini in na turnir odšla kot črni konj.

Ta pritisk je bil očiten med setom in pol, ko se je Padusa trudila igrati proste roke, medtem ko je Zinedine Zidane to priložnost odlično obvladal.

23-letnica je aprila v Kolumbiji prišla do finala na glinastem igrišču, tako da je imela za seboj neko obliko, toda na 85. mestu lestvice je zagotovo ena najbolj nepričakovanih polfinalistk slama za Year of Mind.

Iz niza in iz poraza s 4: 2 je Padusa začela vplivati ​​in svoje šest zaporednih iger povedla v vodstvo. Toda Zidansek se je vrnil in ji na drugi tekmi po dveh urah in 26 minutah dal forhend zmagovalko.

READ  Turneja po Sloveniji 2021: Pojačar in moštvo Emirates v obliki letenja za Tours na hrbtni strani Slovenije