Slovenija, ženske, 1-1 Wales: proti zelenim golom, preden je videla rdeče v stranski bitki Gemme Kringer

Kaylee Green je po tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo proti Sloveniji z 1:1 dosegla neprecenljivo izenačenje za ženske reprezentance Walesa.

Sredi drugega polčasa so gostiteljice povedle prek zamenjave Manje Rogan.

Greenovo veselje je postalo nesrečno, ko je dobila drugi rumeni karton, a Wales je bil odločen, da bo dobil točko.

Na splošno bo šefinja Gemma Granger zelo zadovoljna z nastopom svoje ekipe, saj Wales zdaj vodi za Francijo točko zaostanka, zabeležil je odmevno zmago nad Estonijo in še dodatno utrdil mesto v skupini I.

Granger, ki je svoj kvalifikacijski krog začel z dvema zmagama od dveh, je naredil le eno zamenjavo v ekipi, ki je prejšnji mesec premagala Estonijo, pri čemer je bila mladinka Tottenhama Esther Morgan izbrana za prvo mednarodno uvodnico poškodovane Rachel Rowe.

To je bil velik dogodek za gledalce, to je bil 200. mednarodni ženski turnir za Wales.

Vseeno je bilo dragocenih malo zabave, ki je zaznamovala dogodek v prvem polčasu, ki je bil poln hude konkurence.

Preden je Ryanan Roberts videl, da je Jala Mersnik sijajno ubranil gol z glavo na slovenskih vratih, je Dash Harding sprva zanikal z zadnjim ritmom dobrega časa.

Malo pred odmorom je bil Roberts ponovno zavrnjen, preden je odpotoval čez pogon Madeja Swerin na drugem koncu.

Wales je imel srečo, da je po odmoru zaostal, ko je Špela razširila poskus na gol, a je še naprej ustvarjala priložnosti.

Le nekaj minut pred katastrofo je Jess Fishlock uro pozneje udarila z glavo.

Swer je dovolil letenje 22 jardov, Laura O’Sullivan pa je lahko vložila le svoj trud v objavo in splet.

Neuspeh. Toda Wales je potreboval le dve minuti, da je ponovno vzpostavil ravnotežje, Greene pa je vodil in vodil prosti strel Angarata Jamesa.

READ  Nova serija predstavlja prvega biseksualnega protagonista v Disneyjevi zgodovini

Wales je presenetljivo odpihnil veter iz njihovega čolna, a pet minut pozneje je njihovo novo odkrito navdušenje izhlapelo, ko so Greenu pokazali ukaze za drugi rumeni karton po drsnem krovu na Jali Mersnik.

Odhod napadalca Brightona Latea je povzročil precejšen prepad v napadalnih ambicijah Walesa, saj je Slovenija prevladovala zadnjih 10 minut ali več.

Vendar pa je Wales trdno ostal pri tem, da si je zaslužil vse, kar je veljalo za dostojno točko na cesti.

Grangeova stranka je v torek zvečer v Cardiffu nadaljevala kampanjo proti Estoniji.

Slovenija : Mersnik; Erezen, Golob, Rozmaric Ermanl Conc (Mori 68), Korošec; Golf (Milovič), Bejik (Rogan 45), Swer; Presnicker

Sub : Chest, Goose, Subek, Kustrin, Makovek, Grijaz, Klopšik, Nehmet, Predenik

Wales : O’Sullivan; Roberts, Lott, Evans, Morgan; James; Harding, Ingle, Fishlock, Holland; Zelena

Sub : Woodham, Green, Ward, Clark, Hughes, Cain, Estcord, Wine, Jones, Chopper, Philpe, Morgan