Slovenija v polfinalu evra izgubila proti Španiji (video)

S.D.A., 24. januarja 2020 – Slovenska moška rokometna reprezentanca je v petek v polfinalu evropskega prvenstva v Stockholmu izgubila proti Španiji z 32:34, jutri pa bo na tekmi za tretje mesto igrala z Norveško.

Za prevladujoča evropska prvaka Španijo in Slovenijo bodo njihovi drugi evropski prvaki finalisti, pri čemer bodo ob polčasu z več odmora v tempu povedli z 20:15.

Vodstvo petih zadetkov se je izkazalo za Slovenijo nepovratno, vendar se je mučil do zadnjega piščalke, v zadnjem trenutku pa je zaostal le en gol.

Po tretjem slovenskem porazu v štirih polfinalih na glavnem turnirju doslej je Slovenec Jur Dolenek dejal, da je ekipa v prvem polčasu igrala z zelo slabo obrambo in je bil “pošteno res razočaran”.

Slovenski glavni trener Lubomir Vronjek je dejal, da so bili Španci v prvem polčasu zelo dobri, ker so njegovi igralci naredili najhujše napake v obrambnem smislu, pomembno pa je bilo tisto, za kar so se borili do zadnje minute.

“Niso se malo predali, ampak borili so se s polnim delovnim časom, kar je dobro,” je dejal in priznal, da je bilo težko motivirati igralce in najti energijo za tekmo za tretje mesto.

Slovenija bo v soboto poskušala napredovati in osvojiti bronasto kolajno proti Norveški, ki je danes v drugem polfinalu v dvojnem trilerju podaljška izgubila proti Hrvaški 28:29.

Slovenija je v sredo že igrala na Norveški na zadnji tekmi drugega kroga evropskega prvenstva in izgubila s 30:33.