Slovenija U21 2-2 Anglija U21: Young Lions izgubijo prednost dveh golov v kvalifikacijskem krogu za Euro 2023 | Novice o nogometu

Ekipa Anglije do 21 let je po tem, ko je Sloveniji v kvalifikacijah za Euro 2023 priigrala prednost pred polčasom, dosegla 2-2.

Mark Spawning in Duson Stojinovic sta zadela v drugem polčasu, ko sta Young Lions v kvalifikacijskem krogu za Euro 2023 remizirala z 2-2.

Začetna zadetka Conorja Gallagherja in Colea Palmerja sta postavila Lee Lee Corsley pod popoln nadzor, preden sta po četrtkovem odmoru padla.

To je bila ponovitev njihovega prijateljstva leta 2019 v Mariboru, kjer so trenirali Carsleyja, ki je bil trener pri Aitiju Puthroydu, Young Lions pa je izgubil vodstvo z 2: 0 in remiziral z 2: 2.

V ponedeljek potujejo v Andoro v upanju, da bo vezist Liverpoola Curtis Jones na voljo po lovu na Selje.

Toda Češka je premagala Kosovo z 1: 0, izgubila dve ključni točki, Albanija pa je z 2: 0 premagala Andoro in tako Anglijo potisnila na tretje mesto.

Ocene igralcev

Slovenija U21: Durg (7), Mudavsik (4), Stojinović (7), Zak (5), Pavlović (6), Marcus (6), Zhubukovnik (5), Jugalj (7), Svetlin (6), Matko (7), Bazilika (6).

Pod: Drstenje (7), Lacy (5), DC (n / a), Chipot (n / a).

UK U21: Persik (6), Aarons (6), Kuhehi (6), Harwood-Bellis (6), Thomas (6), Skip (7), Gallagher (7), Ramsay (6), Smith Rowe (6), Brewster ( 6) 6), Palmer (7).

Pod: Balogun (6), John-Jules (5), Liberation (6).

Igralec tekme: Conor Gallagher.

V Sloveniji se je strmoglavila U21 U21

Slika:
Conor Gallagher je zadel pet minut kasneje v Sloveniji

Zdi se, da je tveganje za okrevanje Slovenije na Stade Sedesel majhno, ker je Anglija v prvem polčasu vodila s prevlado.

Le pet minut pozneje je bil Ryan Brewster očitno izključen in sprožil ga je David Jack, žoga pa je prosto tekla k vratarju, da bi našla spodnji kot z 12 metrov stran.

READ  Igre na televiziji | Državna

Devet minut kasneje, ko Brewster ni uspel vzpostaviti povezave s križem Luke Thomas, je Palmer povišal na 2: 0, vezist Manchester Cityja Palmer Martin Durk pa je prečkal in zbral žogo.

Cole Palmer
Slika:
Cole Palmer je po svojem prvem napadu na Kosovo v Celju dosegel drugi gol Anglije do 21 let in z 2: 0.

Mladi levi so še naprej prevladovali, Gallagher pa je končal na drugem mestu, saj mu na križu Emil Smith Rowe ni uspelo doseči čiste točke z zadetkom.

Brewster in Gallagher sta streljala tik pred polčasom, a sta gostitelja prišla z novo močjo in pet minut po odmoru potegnila gol.

Anglija je menila, da je Joe Persik potisnil progo Davida Bosilja, a iz tega kota Palmer ni uspel preusmeriti strela s 16 metrov stran.

Novice ekipe

Arsenalov Emil Smith Rowe je v septembrski zmagi nad Anglijo U21 na Kosovu v prvih uvodih odprl šefa Leeja Corsleyja in Jacoba Ramseyja iz Aston Ville.

Mladi levi so izgubili prednost, saj se je v Sloveniji pojavilo več spopadov, Taylor Harwood-Belize pa je bil 66 minut kasneje potisnjen v nujno dovoljenje, ko je bil Sloppy ujet v igri na sredini.

A spet je minilo malo časa in Stojinović je takoj odšel v kot Nina Jugalja in v polčasu dokončal nemogoč pogled.

Anglija je v drugem polčasu naredila malo, a je zmago dosegla z dvema minutama, ko so Turki pametni volej Smitha Roweja obrnili na glavo.

Smithovo zaporedje
Slika:
Arsenalov Emil Smith Rowe je prvič v Sloveniji izvajal pod kapetanom New England U21 Lee Corsleyjem

Kaj je rekel upravitelj …

Predsednik Anglije do 21 let Lee Corsley: “Jasno sem dal vedeti, da se moramo učiti. Pomembno je, da jim prilagodimo tempo, ne da bi jim dvignili glavo, da ostanejo 2-0 stran od doma proti zelo motivirani ekipi. Mislil sem, da nam je to uspelo.

READ  Promel želi zamenjati vijak na olimpijskem 100-metrskem odru WIVT

“Še vedno gradimo svoj ugled kot ekipa in kot ekipa, pomembno je, da jemljemo izkušnje, kakršne imamo danes. Če se bomo tako odločili in jo uporabili za doživetje, bo to za nas pozitivna odločitev.”

“To je moštvena igra, pomembno je, da vsi vstanejo in štejejo. V te igralce imam veliko zaupanje.

“V drugem polčasu smo imeli dve ali tri priložnosti, vendar se mi ni zdelo, da bi imeli nadzor v prvem polčasu.”

Kaj je naslednje?

Anglija bo v ponedeljek ob 19. uri odpotovala v Andoro v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo do 21 let.