Slovenija ohranja Gorana Dragića za prihajajoče tekme

Avtor: Johnny Asconis / [email protected]

Do sedaj se je prijavil Goran Dragic Odlična predstava v podaljšku, v katerem so premagali Turčijo In pet minut za sprehod Zmaga nad Srbijo po podaljšku. To je to.

Ne pozabite, da je Dragon prišel po upokojitvi, da bi igral v zadnjem mednarodnem oknu FIBA ​​in Sprva ni bil naklonjen podaljšanju kariere na evropskem prvenstvu v košarki 2022.

36-letni Dragić je dosegal 19,5 točke, 2,5 skoka, 2,5 podaje in 0,5 ukradene žoge na tekmo, s čimer je svoji prvi reprezentanci pomagal pri skoku v skupino J v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo FIBA ​​2023 v remiju 4-2 WL, prej v izven sezone. Toda omejeno delo na pripravljalnih tekmah proti naslednjemu mednarodnemu oknu in nizu kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ki vodijo do septembrskega evropskega prvenstva v košarki 2022, je postalo vznemirjajoče za slovenske navijače.

“Z Goranom je vse v redu,” Selektor prvaka EuroBasketa Aleksandar Šikulič je pomiril, “Načrtovano je bilo, da bo odigral pet ali šest minut in se malo odpočil, tako da se pripravlja na naslednje tekme. Ne želimo si nepotrebnih poškodb.”

Pripravljalne tekme pravzaprav ne štejejo za nič drugega kot za uglasitev zadevne ekipe pred uradnimi tekmami. V tem primeru se trenerski štab in medicinsko osebje v Sloveniji osredotočata na porazdelitev igralnega časa nižje na seznamu razpoložljivih možnosti in izbiro obdržati Chicago Bulls Novinec in pripravljen za sodelovanje na kvalifikacijskih tekmah proti Estoniji in Nemčiji prihodnji teden, od tam pa na predkrog skupine B evropskega košarkarskega prvenstva v Kölnu.

“Goran nam daje dodatno energijo in motivacijo,” Dodal Flatko Kankar iz Denver NuggetsIn “Vsi, ki so z njim na igrišču, so pomembni.”

Dallas Mavericks Superzvezdnik Luka Dončić in njegovi reprezentančni soigralci naj bi v soboto sklenili prijateljsko serijo Hrvaške v Celju.

READ  Gantar je od zdravnikov zahteval boljši dostop in Kacinovo izjavo označil za nesmiselno