Slovenija je zabeležila drugo zmago v nizu hrvaške košarke

19. junij 2021 – Druga zmaga Slovenije v prijateljski seriji hrvaške košarke ta teden na Reki in v Ljubljani.

Slovenija je na drugi prijateljski pripravljalni tekmi v Areni Stosys v Ljubljani premagala Hrvaško. Hrvaška je bila bolj odločna in dosledna kot na prvi tekmi na Reki.

Hrvaško je vodil odlični Mario Hesonza, ki je dosegel 37 točk ob 10 skokih v obrambi, 3 podajah in 3 ukradenih žogah. Kapetan Rogo Leni Ukić je dosegel 23 točk in petkrat asistiral, Miro Bilan pa je z 10 točkami dosegel dvomestno število.

Začetek tekme ni šel najbolje. Slovenija je v prvi četrtini povedla s 23-8 s krili Luke Dončića in Clemensa Prebelicha. Mario Hezonza je zlom prekinil s trojko, ob koncu prve četrtine pa je Miro Bilan z zakucavanjem zadel za 26:15. Slovenija je bila še vedno resno prisotna.

V drugi četrtini je Hrvaška v 10 minutah dosegla 37 točk. Kljub dobri sinergiji med Luco Tonšikom in Mikeom Tobejem je Hrvaška skupaj s Hezonjo in Ukićem pokazala, da bi zmogla bolje, kot je bilo predvideno pred tekmo.

Drugi polčas se je začel v korist Hrvaške, v tretji četrtini pa je po zakucanju Luce Babika največjo prednost imela Hrvaška s 56:64. Tekma je bila nato izenačena na 65:65 in 70:70, a je Slovenija tretjo četrtino končala s 77:70 in si na koncu ob prisotnosti 8000 domačih navijačev zagotovila zmago (97:88). Najbolj nadarjeni slovenski igralci so Prefelik (31 točk), Tobe (26 točk), Donchis pa 10 točk in neverjetnih 17 podaj.

Trener Veljko Mršić: “Tekma je bila napad na obeh straneh. Igrali smo bolje kot pred dvema dnevoma na Rijeki, a tega ritma v stisnjenem ciklu nismo uspeli zadržati. Odigrali smo dobro igro proti odlični ekipi in premagali smo tisto, česar v ligi NBA ni storil nihče – Luca Tonšića smo postavili na 10 točk (smeh), a njegove pomoči nismo mogli zmanjšati. Bil je impresiven in čustven pred hišno množico. Šalo na stran, šli smo še korak dlje kot pred dnevi. Zdaj končujemo skupino – naslednji dan prihaja Andy Tony Gijk, veselimo se obračuna med Clippersi in Utahom, ali bo prišel Ivika Zubak ali Bojan Boktanović. Upamo, da bomo v 10 dneh dosegli vrh in dosegli, kar želimo – uvrstitev na olimpijske igre.”

READ  Igra Partizan - Bolognese Eurocup je preseljena

Kapetan Rogo Leni Yukic: “Igrali smo bolje kot pred dvema dnevoma. Morda smo nekoliko zadovoljni, predvsem ofenzivni, a prostora za izboljšave je še veliko. Imeli smo priložnost igrati proti enemu najboljših igralcev na svetu. Tudi če ni na pravem mestu, je jasno, koliko pomeni svoji ekipi, koliko igra okoli sebe, in to je najboljši preizkus, kaj nas čaka. Mislim, da lahko danes izvlečemo veliko pozitivnih stvari, vendar moramo vedeti, da moramo igrati v boljši obrambi, če želimo zmagati.”

Če želite spremljati najnovejše športne novice s Hrvaške, sledite ekskluzivni strani TCN.

Če želite izvedeti več o športu na Hrvaškem, Klikni tukaj.