Slovenija je v finalu mešanih ekip premagala mejo 1000 točk

Za uvod v zimske igre so poskrbeli mešani ekipni smučarski skoki z neprekinjenim tokom mega skokov s pobočja. Utrjevanje še eno zlato medaljo za Slovenijo, ekipno Nika KrižnarIn Timmy ZajkIn Urša Bogataj In Peter Brevik Mejo 1000 točk je presegel s skupno 1001,5 točke. To bo prvič, da se je Republika Kitajska povzpela na stopničke za skoke na ledu.

Takoj po udarcu so bili Slovenci množično pred tekmeci. Po prvem krogu so zasedli prvo mesto in končali s 750,9 točkami. Moč in globina, kakovost skokov slovenske reprezentance je tisto, kar jih loči. Finale je prišel v boj za srebro.

oglas

Verjetno najbolj dinamična ekipa na tem dogodku je bila Kanada. Živeli so svoje življenje in s četrtega na koncu prvega kroga skočili na drugo v finalu. Konkurenca je šla v žico. Kljub mladi ekipi, drzen skok od kanadskega veterana Mackenzie Boyd Close Ekipa je padla na drugo mesto. Potem pa še zadnji skok iz ROC’S Jevgenij Klimov Prinesla mu je 130,6 točke in Kanadčane premagala do brona. Vendar jim je z bronasto medaljo prinesla prvo severnoameriško medaljo v smučarskih skokih v stoletju. Republika Kitajska je osvojila srebrno medaljo.

Norvežani so se dobro odrezali v prvem krogu mešane ekipne tekme, vendar niso mogli ohraniti prednosti, saj se je uvrstitev izkristalizirala v finalu. Iz skupine je hitro zdrsnila Skandinavija, ki je na zadnjem mestu zasedla osmo mesto.

oglas

Nemška mešana ekipa vključuje zvezdo deskanja na snegu Karl Geiger Ni se uvrstil v finale. po bik Katarina Bilo je izključeno, jasno je bilo, da Nemci ne razmišljajo več o prvem mestu.