Slovenija je v bitki brez poraza zmagala na težkem turnirju proti Španiji

Kvadrat rezultata

Bilo je gladko Luka Dončić In Slovenija od začetka ekipne igre. Potem ko so premagali Argentino in Japonsko, se je zdelo, da Slovenci na svojem prvem moškem košarkarskem olimpijskem potovanju za moške niso naredili nič narobe.

V nedeljo zjutraj je Slovenija predstavila svoj prvi pravi izziv. Španija, eden najboljših psov v moški košarkarski konkurenci, je želela v ekipni igri ostati neporažena in se s popolnim zaupanjem preseliti v četrtfinale.

Slovenija pa je odgovorila na zvonec in izbrisala Špance, da bi podaljšala svoj niz uspehov in v Tokiu ostala neporažena.

Ni presenetljivo, da je Dončić največ prispeval k Sloveniji na poti do ponovne zmage, vendar so mu stvari že zgodaj postale nekoliko sumljive. Dvakratni zvezdnik lige NBA je večino druge četrtine ostal s klopi s problemom napake. Vendar je Dončić prvi polčas končal z osmimi točkami, devetimi skoki in petimi podajami tudi brez dodatnih minut na tleh.

Španija je hitro in besno začela drugi polčas, hitro povedla z 11: 2 in prisilila Slovence, da si vzamejo timeout. Toda zahvaljujoč močni igri Dončića, Flatco Kankar in velik človek Zigga DemickBilo je le vprašanje časa, kdaj sta se izenačila na 68.

Od tega trenutka sta si Španija in Srbija izmenjevali udarce kot par udarcev v težki kategoriji. Korelacija se je premikala naprej in nazaj do žice, ko je v četrtem četrtletju ostalo 1:39, Mike Toby Grand Slam so vrgli v ulico, da bi Slovenijo povedli z 88-85. Španija Ricky Rubio Nato je zavil v kot in silovito zavrtel, da bi svojim rojakom pomagal prevzeti vodstvo. A zahvaljujoč nekaj zvezdniške obrambe in prostih metanja vedra iz Clement Priepelec, so Slovenci dosegli veliko zmago in se z njimi uvrstili v četrtfinale ter zmagali s 95:87.

READ  Amazon je v Ljubljani posnel letošnji božični oglas #video

Dončić je tekmo zaključil z povprečnih 12 točk, Španija pa mu je komaj dala prostora za dihanje, ko je bil na tleh. Toby, ki je tekmo končal s 16 točkami in 14 skoki, in Kankan, ki je štiri od petih poskusov naredil s tremi točkami in tekmo končal z 22 točkami, sta napredovala.

Če se Slovenci pred tem tekmovanjem ne počutimo na svetovnem vrhu, bodo zagotovo, ko bodo začeli izločilno rundo.