Slovenija izgubila proti Norveški, 4. na evropskem prvenstvu (video)

S.D.A., 25. januarja 2020 – Slovenska moška rokometna reprezentanca je na evropskem prvenstvu zasedla četrto mesto, potem ko je v soboto v Stockholmu na tretjem mestu izgubila 20:28 proti Norveški, kakšen je bil drugi najboljši rezultat Slovenije na tovrstnem turnirju?

Slovenija se na včerajšnji polfinalni tekmi proti Španiji ni mogla zadržati (32:34), norveški nogometaši pa so v zadnjih sekundah drugega polfinala še naprej trpeli boleč Hrvaški.

V prvem polčasu je šlo počasi in počasi, Norveška je v 20. minuti povozila, da bi povedla za štiri zadetke in se ni več ozrla nazaj. Sloveniji niso dovolili, da bi se približala s pomočjo nekega zvezdniškega vratarstva.

Slovenski glavni trener Lubomir Vronjek, ki je ekipo prevzel šele pred mesecem dni, je dejal, da je igralec na tem turnirju opravil izjemno delo, a “ni bilo dovolj”, ves turnir je bil težak.

Kapetan With Coutinho, ki zaradi poškodbe ni igral na turnirju, je dejal: “Seveda smo žalostni, a četrto mesto je vseeno presenetljivo,” in opozoril, da ekipa ni imela veliko časa za priprave na tekmo.

Borut Magovek je dejal, da bo ekipa še naprej trdo delala, Jr Tolnek pa je dejal, “da bi morali biti ponosni na to, kar smo storili na tej veliki tekmi”, in da je bila Slovenija v najslabšem položaju pred pol leta.

Četrto mesto je pravzaprav drugi najboljši cilj Slovenije na evropskem prvenstvu, ki je leta 2004 doma osvojila srebrno medaljo.

Potem ko Slovenija ni uspela osvojiti medalje, si je izborila nastop v olimpijskih kvalifikacijah, ki so potekale v nemškem Berlinu od 17. do 19. aprila.

Na turnirju bo nastopila Slovenija proti Nemčiji, Švedski in afriški reprezentanci, prvi dve ekipi pa se bosta udeležili poletnih olimpijskih iger 2020 v Tokiu.