Slovenija in Madžarska izpadeta s sveta za 2024

Vedno je odlična zgodba videti države, ki se prebijajo iz nižjih ravni mednarodnega tekmovanja, da bi pridobile privilegij nastopanja na svetovnem prvenstvu za moške, kar sta si Poljska in Velika Britanija že prislužili leta 2024. Na žalost to vključuje izpad. . ekip v trenutni skupini. Zdaj, ko Slovenija in Madžarska Zasedli so zadnje mesto V svojih skupinah se bosta leta 2024 vrnila v D1A, IIHF Men’s Worlds Tier Two.

Naslednje leto se bodo pridružili Italiji, Južni Koreji in Romuniji na turnirju D1A, saj se bosta obe ekipi potegovali za napredovanje nazaj na najvišjo raven tekmovanja leta 2025. Pridružila se jima bo tudi Japonska, ki je letos napredovala na turnirju D1B .

Sloveniji ta proces ni tuj. Med letoma 2010 in 2017 so vsako leto skakali gor in dol med D1A in igro na najvišjem nivoju, preden jim ni uspelo napredovati s prvenstva D1A v letih 2018 in 2019. Ko je COVID prekinil izpadanje (in v celoti odpovedal naslednja dva turnirja D1A), je bil to slovenski prvi nastop s prvo skupino po šestih letih.

Prvič po letu 2008 Slovenija na svetovnem prvenstvu ni osvojila niti ene točke, izgubila je vseh sedem ligaških tekem. Na današnji tekmi so vodili s 3:2 proti Kazahstanu 10 minut pred koncem, a so Kazahstanci v petih minutah zadeli dvakrat in tako potrdili zmago po rednem delu.

Nekdanji mož za Pittsburgh Penguins Jean Drews Slovak je s tremi zadetki na sedmih tekmah izenačil strelsko vodstvo na turnirju.

Za Madžarsko je bila to tableta težje pogoltniti. Danes so v streljanju enajstmetrovk izgubili dvoboj proti Avstriji, ki bi, če bi zmagali, namesto tega izpadla iz lige. Ekipi sta končali izenačeno pri 0-5-1-1, toda Madžarska je izgubila razliko v tiebreaku za devet golov po zaslugi treh udarcev 7-1 v rokah Američanov, Švedov in Fincev.

READ  Gantar: To je nesprejemljivo in nesprejemljivo