Slovenija Curovision zmagala 2021 | MuggleNet

Prvo leto lani Curovision, Različica pesmi Quidditch, imenovana Evrovizija. Kot smo že napovedali, so Curovision 2021 gostili lanski zmagovalci Nemčija, ki je v soboto nastopil v finalu.

Glede na napoved udeležencev bi moralo biti 14 nacionalnih izvršnih odborov (NGP), vendar dva od njih, Katalonija in Francija, svojih predlogov nista poslala. Vsak je moral ustvariti svoje pesmi o Quidditchu – izvirnik ali parodija na drugo pesem – ali možnost, da pošljejo originalno pesem, ki jo je ustvaril nekdo iz skupnosti Quidditch.

Vsa glasba a Seznam predvajanja Zvočne različice so javnosti na voljo 24. maja. Curovision je video posnetke poslala žiriji, ki je morala svoj glas poslati do petka. Ti videoposnetki so bili objavljeni v javnosti Oddaja v živo Na YouTubu 29. maja je javnost nato glasovala. Nato so bili razglašeni rezultati in Slovenija je zmagala!

Po predstavi je izšel podroben grafikon z ocenami.

Španija je na naslovnici pesmi “I Want It That Way” skupine Backstreet Boys ustvarila pesem “I Want It That Way” o Petru in Blatterju in osvojila zadnje, 12. mesto.

Poljska je napisala izvirno pesem o pogrešanem Quidditchu in želela “ven”. Osvojila je 11. mesto.

Švicarska izvirna rock pesem “Facebeat!” (Falling in Love) «o ljubezni na igrišču je osvojila deseto mesto.

Belgija je primer novega pravila o izvirni pesmi, ki jo je napisal nekdo iz skupnosti Quidditch. “Darling” je pesem, ki jo je napisala umetnica Ellen Vander Hayden in vsebuje video, na katerem jo poje. Osvojila je deveto mesto.

Češka je napisala izvirno pesem “On the Defense” o tem, da je utrujena od COVID-a in želi kmalu igrati Quidditch. Osvojila je osmo mesto.

READ  Surova preteklost Joži Lesiček, pred nasilnim možem jo je morala zaščititi policija

Špansko pesem Alvare Solar “Sofia” je Italija odpeljala v “Mira e Polita”. Skupina je uspešno ustvarila glasbeni video o pretepanju brez kakršne koli zmede, ki je zasedel sedmo mesto.

Lanski zmagovalci, Nemčija, so zapeli izvirno pesem “Off Gehts, Motivation!” Ustvaril. Gre za motivacijo za igranje Quidditcha in ta video je bil celo montiran v stari motivacijski video. Osvojila je šesto mesto.

Kanada se morda zdi še en primer novega pravila, ker izvirna pesem “I Train Something New” ni omenjala Quidditcha. Kot je bilo že razloženo, video govori o tem, kaj se igralci quidditcha naučijo početi med izolacijo. Osvojila je peto mesto.

“Disko, disko!” Avstrija je iz pesmi “Quidditch Party” ustvarila parodijsko pesem. Zabava, zabava! ”Napisala Mark Bernhuber in Omar Sarsam, vendar z nekaj težavami. Po izidu zvočnih različic je bila avstrijska pesem zaradi polemike na lastno zahtevo NGP hitro odstranjena. Avstrija je to hitro popravila, urejeni video pa je bil predvajan v živo. Osvojila je četrto mesto.

Nizozemska je ustvarila “Quitkit Isolated Song”, ki je parodija na “Chemical Worker Song (Process Man)” Velikega oceana. Tretje mesto so osvojili s petjem, da naj bo notri Quitkits, ki je prejel bon v vrednosti 50 EUR za komunalna oblačila.

Nizozemska je prav tako osvojila še en bon za 25 evrov za najboljšo obleko z razglednicami, kar je kratek video o dnevnih navadah tekmovalcev, ki so ga predvajali pred glasbenim spotom.

Drugo mesto je prav tako osvojila parodična pesem. Avstralija je pesem “Driver Crime” ustvarila kot parodijo na “Vozniško dovoljenje” Olivie Rodrigo. Dobili so bon za komunalna oblačila v vrednosti 75.

READ  BC-TV SportsWatch | Sledenje iger

Slovenija je s prvotno pesmijo “Ena Ena Pesem O Quidditchu”, kar pomeni “še ena pesem o Quidditchu”, osvojila prvo mesto. To je nadaljevanje lanske pesmi, “Uteženi quidditch.” Slovenija je za svoj glasbeni video poslala veliko živali, nekateri pa menijo, da je osvojila prvo mesto in bon za 100 evrov za komunalna oblačila.

Predstavila bo Slovenijo Kurovision 2022, ki bo zahtevna. Letošnji gostitelj, Nemčija, je velika NGP s številnimi ekipami, a le ena ekipa v Sloveniji, njena skupnost Quidditch pa je majhna.

Tako kot lani je tudi po predstavi nastalo veliko memov, vendar je bilo nekaj razlik. Lanski memi so bili večinoma ustvarjeni v čakalni dobi, dokler ni Lawrence Greenwiss, tehnik za tokom, prešteval glasove. Letos je večino memov ustvaril Lawrence sam.

Potrebujete več takšnih objav? MuggleNet vodi 99% prostovoljcev in potrebujemo vašo pomoč. Z mesečno obljubo Mesečnega 1 lahko stopite v stik z ustvarjalci, predlagate ideje za prihodnje objave in vnesete ekskluzivna plačila Swag!