Slovenec Tadej Pojačar je drugo leto zapored zmagal na Dirki po Franciji

PARIZ – Tadej Poujacar je drugo leto zapored zmagal na dirki po Franciji po večinoma slovesni finalni etapi na Elizejskih poljanah v nedeljo na največji kolesarski dirki.

Slovenski kolesar z ekipo Emirates je v 5 minutah in 20 sekundah uspel ubraniti veliko prednost pred drugouvrščenim Jonasom Wenggaardom.

22-letni Pojakar je svoj prvi naslov osvojil septembra lani, ko je postal najmlajši prvak Toura v 116 letih. Zdaj je najmlajši dvojni zmagovalec na dirki.

Zmagovalec Tour de France Tadej Poujacar v nedeljo v Parizu slavi z najvišje stopničke.Garnier Etienne/Associated Press

Wout van Aert je zmagal na 21. etapi v ekipni dirki. To je preprečilo Marku Cavendishu, da premaga rekord velikega Belgijca Eddieja Merckxa s 34 etapnimi zmagami, kar je enako britanskemu šprinterju na začetku dirke.

108-kilometrska (67 milj) postaja se je večinoma začela pri Château zunaj Pariza in končala z osmimi krogi gor in dol po znameniti aveniji.

Richard Carabaz je zasedel tretje mesto v skupnem seštevku s prednostjo 7:03.

Poojacar in njegovi prijatelji so skupaj odjahali na čelu čopora, ko so prispeli do Elizejskih poljan, slovenski prvak pa je v slavju dvignil pest v zrak.

Pogačarjeva gesta je bila ob prvih pospešenjih znak tistim, ki se borijo za prestižno zmago. Toda prizadevanja napadalcev niso obrodila sadov in etapa se je končala v ekipni dirki.

Cavendish, ki se je tolažil z najboljšo zeleno majico tekača, je razočaran udaril po krmilu, potem ko je Van Aert na črto premagal Jasperja Philipsena. Cavendish je bil tretji.